O autorze

Autor Tomasz Schmidt

Znany i ceniony fryzjer z prawie dwudziestoletnim doświadczeniem. Swój warsztat szlifował w najlepszych akademiach na całym świecie: od Nowego Jorku przez Paryż i Londyn po Budapeszt.

Nazywany wirtuozem barw, lub – przez znajomych – Tomciem Malarzem. Wraz z Andrzejem Wierzbickim prowadził osiem sezonów popularnego programu telewizyjnego „Ostre cięcie”, czuwał nad metamorfozami uczestniczek programu „Projekt Lady”, ciął i koloryzował najpopularniejsze głowy w tym kraju.

Obaj mistrzowie fryzjerstwa byli jurorami podczas jednego z najbardziej prestiżowych konkursów modelingowych na świecie „The Look of the Year”. Razem prowadzą sieć salonów WS Academy w Polsce i za granicą oraz współtworzą markę profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów „WS Academy Wierzbicki&Schmidt”. Wspólnie z fotografką mody, Sylwią Bombą, oraz uznaną make-up artist Ewą Mrozowską, stworzyli autorski program „Metamorfozy do kwadratu” dostępny na kanale YouTube.

Tomasz także spełnia się w roli instruktora przygotowania zawodowego, co daje mu możliwość przekazywania swej bogatej wiedzy młodym adeptom fryzjerstwa. W 2018 roku wydał swoją pierwszą książkę pt. „Pod włos”, traktującą nie tylko o początkach swojej kariery i programu „Ostre cięcie”, ale też stanowiącą uniwersalny i ponadczasowy poradnik o pięknie.

Książki autorstwa Tomasz Schmidt