Wydaj książkę

Zapraszamy do współpracy Autorki i Autorów!

Skrzynka z propozycjami wydawniczymi. Największy skarb wydawcy. Zaglądamy tutaj regularnie, czekając na teksty, które nas zachwycą.

To właśnie tą drogą odkryliśmy Remigiusza Mroza – najpopularniejszego żyjącego pisarza w Polsce. I wielu, wielu innych wspaniałych pisarzy i pisarek, którzy tworzą nasze marki wydawnicze.

Daj się odkryć, a my wykonamy resztę pracy.

 

Czwarta Strona to marka Wydawnictwa Poznańskiego. Publikujemy literaturę popularną: kobiecą, obyczajową, kryminalną i thrillery.

Propozycje wydawnicze przyjmujemy w formie elektronicznej drogą mailową. Prosimy zawrzeć w temacie maila nazwisko autora i tytuł książki.

Literatura kobieca i obyczajowa: kobieca@czwartastrona.com.pl

Literatura kryminalna i thrillery: kryminal@czwartastrona.com.pl

Zachęcamy również do przesyłania propozycji wydawniczych dla pozostałych marek należących do naszej grupy wydawniczej: We need YA, Zygzaków i Wydawnictwa Poznańskiego.

Powieści dla młodzieży i młodych dorosłych: propozycje@weneedya.pl

Reportaże, historia, literatura piękna, podróżnicza i popularnonaukowa: propozycje@wydawnictwopoznanskie.pl

Literatura dla dzieci: redakcja@zygzaki.pl

 

Zasady nadsyłania propozycji:

  1. Przed wysłaniem propozycji wydawniczej bardzo prosimy o zapoznanie się z naszym profilem wydawniczym oraz z katalogiem tytułów na stronie internetowej.
  2. Prosimy o przesyłanie tylko ukończonych tekstów. Propozycja wydawnicza powinna mieć co najmniej 9 arkuszy wydawniczych (jeden arkusz to 40 000 znaków ze spacjami). Do przesłanej propozycji wydawniczej prosimy dołączyć krótki biogram, dane kontaktowe i streszczenie utworu.
  3. Nie wydajemy poezji, dramatów.
  4. Nie wydajemy książek na zasadach współfinansowania przez autora.
  5. Odpowiadamy tylko na wybrane propozycje. Z autorami, z którymi będziemy chcieli rozpocząć współpracę, skontaktujemy się w ciągu trzech miesięcy od dnia otrzymania propozycji.
  6. Propozycje wydawnicze recenzujemy wyłącznie na potrzeby wydawnictwa. Nie uzasadniamy decyzji odmownych.
  7. Sekretariat nie udziela informacji na temat aktualnego etapu rozpatrywania propozycji wydawniczej ani decyzji o wydaniu lub niewydaniu książki.
  8. Nie odsyłamy i nie archiwizujemy przysłanych materiałów. Prosimy o niewysyłanie pendrive’ów, płyt CD i DVD.
  9. Autorom gwarantujemy całkowitą dyskrecję z poszanowaniem ich prawa autorskiego.

Bestsellery