O autorce

Autorka Izabela M. Krasińska

Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania bibliotekarka. Pochodzi z gminy Zakrzew, obecnie mieszka w Radomiu.

Z miłości do swojego muzycznego idola, Garou, nauczyła się francuskiego, co zaowocowało wieloma szczęśliwymi zdarzeniami w jej życiu, m.in. wystąpieniem w Ambasadzie Polskiej w Paryżu, spotkaniem z Garou czy nauczaniem języka polskiego obcokrajowców.

Uwielbia koty, Imagine Dragons, półsłodkie wina oraz robienie przemeblowań bez wiedzy męża. Rozmiłowana we francuskiej muzyce oraz musicalach, najbardziej ceni Notre Dame de Paris i Mozart L’Opéra Rock.

Wychowała się (dosłownie) w bibliotece, co znacząco wpłynęło na jej życiowe decyzje. W rezultacie do dzisiaj obraca się w bibliotekarskim półświatku. Czyta kryminały, horrory, reportaże, powieści psychologiczne, chętnie też wraca do XIX-wiecznej literatury. Optymistyczna pesymistka. Melancholiczka z dużym poczuciem humoru. Impulsywny nerwus obdarzony anielską cierpliwością. Nieposkromiona gaduła i mistrzyni faux pas.

W 2016 roku zadebiutowała powieścią Pod skrzydłami miłości. Do napisania książki o przystojnym strażaku zainspirowała ją piosenka Heaven’s Table, oczywiście z repertuaru Garou. Powieść podarowała swojemu koledze, który… dziś jest jej mężem! Prywatnie Pisarska, autorsko Krasińska, pracuje zawodowo, a po pracy pisze książki. No i wciąż trajkocze, w czym ustępuje jedynie swojej kotce Brunhildzie.