Aktualności
Kryminał i thriller - 2022 rok w Czwartej Stronie Kryminału!
05.01.2023

Kryminał i thriller - 2022 rok w Czwartej Stronie Kryminału!

Wchodzimy z przytupem w rok 2023, ale zanim odkryjemy wszystkie karty, które wyłożymy na stół w najbliższych miesiącach, to czas na podsumowanie ubiegłego roku! A jest co wspominać, ponieważ 2022 rok obfitował w emocjonujące perełki wydane nakładem Czwartej Strony Kryminału w morzu kryminałów i thrillerów!

Dwadzieścia siedem pozycji, które wywołują cały wachlarz emocji!

Przejdźmy raz jeszcze przez te dwanaście miesięcy, dzięki którym mogliśmy dostarczyć czytelnikom książki, na które czekali!

Styczeń rozpoczęliśmy od powieści Sam w dolinie Hanny Greń, która jest kontynuacją serii „Śmiertelne wyliczanki”. Natomiast schyłek pierwszego miesiąca ubiegłego roku był pełen emocji, a to ze względu na debiutancką powieść Anny Górnej. Kraina złotych kłamstw to pierwszy tom serii z detektywem Piotrem Sauerem! Jeżeli lektura nadal przed Wami, to koniecznie ją nadróbcie, ponieważ już niebawem na księgarnianych półkach zagości kolejny tom cyklu!
Więcej o „Krainie złotych kłamstw”, jak i samej autorce przeczytasz w tym artykule.

Luty obfitował w trzy premiery! Dwie zagraniczne: Niewidzialną dziewczynę Lisy Jewell i Współautorów Aleksandry Marininy oraz jedną polską, która wyszła spod pióra Bartosza Szczygielskiego. Dolina cieni to thriller, który wciąga od pierwszej strony i zatrzymuje czytelnika aż do ostatniej! Przekonaj się sam, sięgając po lekturę!

Marzec nie ustąpił lutemu w liczbie premier! Nakładem Czwartej Strony Kryminału wyszły cztery znakomite powieści! Był to kryminał Wszyscy umarli Anny Rozenberg, kontynuacja serii o inspektorze Davidzie Redfernie. Emocjonująca powieść Las zaginionych Agnieszki Pietrzyk, która zostaje w pamięci na długo po lekturze, oraz kontynuacja bestsellerowej serii z Joanną Chyłką, Skazanie Remigiusza Mroza! Jedno po drugim Ruth Ware w epicki sposób zamknęło premiery miesiąca.

To był naprawdę emocjonujący kwartał w Czwartej Stronie Kryminału!

Kwiecień należał do Roberta Małeckiego, który wyszedł do czytelników z thrillerem kryminalnym pt. Wstyd.

Maj był pod znakiem emocjonujących książek! Gabinet luster Przemysława Żarskiego to powieść, która budzi demony przeszłości, natomiast Gasnące światło Hanny Greń to nowa literacka odsłona autorki, którą koniecznie musisz poznać!

W czerwcu wydaliśmy aż cztery nowości! Za cenę śmierci Małgorzaty Rogali, intrygujący powrót do miasteczka Pełnia, gdzie informacje rozprzestrzeniają się w mgnieniu oka, a przed mieszkańcami nic się nie ukryje. Noc, w której zniknęła Lisy Jewell oraz emocjonujący Apartament Izabeli Janiszewskiej, bestsellerowej autorki kryminałów, a także thrillerów! Końcówka miesiąca należała do Ryszarda Ćwirleja, który po raz kolejny przeniósł czytelników do Poznania sprzed niemalże wieku dzięki książce z serii o Antonim Fisherze, „Śmierci ulotny woal”!

Dwadzieścia siedem intrygujących premier, w tym trzy wznowienia!

Wakacyjny lipiec obfitował w dwie premiery! Wznowienie debiutanckiej powieści Ruth Ware „W ciemnym, mrocznym lesie” oraz kontynuację losów Iny i  Gracjana, bohaterów „Wybaczam  Ci”, bestsellerowego thrillera najpoczytniejszego polskiego pisarza Remigiusza Mroza. Koniecznie sięgnij po „Nie ufaj mu”!

Sierpień rozpoczęliśmy zimową aurą, milenialską powieścią „Nim skończy się noc” Bartosza Szczygielskiego, która podbiła serca czytelników Agathy Christie. Z zasypanych śniegiem gór przenieśliśmy czytelników prosto w serce pustyni Mojave, do Sundial Catriony Ward, a zakończyliśmy go w latach 80. wraz z Hanną Greń i „Imieniem śmierci”, wstrząsającą powieścią z wielopoziomową intrygą. Kryminał, który musisz przeczytać!

Wrzesień oddaliśmy w ręce Remigiusza Mroza! To właśnie w tym miesiącu wydaliśmy 16. tom serii o nieustępliwej prawniczce, Joannie Chyłce! „Werdykt” został ogłoszony.

Nie zwalniamy tempa!

W październiku rządziły się cztery niewątpliwie intrygujące premiery! „Wieża strachu” Przemysława Borkowskiego to kontynuacja cyklu o prokurator Gabrieli Seredyńskiej, powieść, w której nic nie jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka! Wznowiliśmy pierwszy tom serii „Polowanie na Pliszkę” Hanny Greń. „Jak kamień w wodę” to obyczajowy kryminał, który chwyta czytelnika za serce. Przekonaj się osobiście, a już w połowie stycznia chwyć za drugi tom cyklu!
Wróciliśmy także do miasteczka Pełnia, to już trzeci tom serii „Pełnia tajemnic” Małgorzaty Rogali. „Na wieczne potępienie” to powieść, w której pod osłoną przedświątecznej atmosfery ukryła się zagadkowa zbrodnia. I to niejedna.
Miesiąc zakończyliśmy drugim tomem bestsellerowego cyklu „Dwie rzeki” Ann Cleeves. Jeśli lubisz klimatyczne kryminały, to „Krzyk czapli” jest powieścią, której nie możesz przegapić.

Listopad był zwieńczeniem roku wydawniczego. Wznowiliśmy bestsellerową powieść Remigiusza Mroza. „Świt, który nie nadejdzie” to mroczny kryminał, opowieść o międzywojennej, przestępczej Warszawie. Odważysz się wejść do tego świata?

I to byłoby na tyle!

Dwadzieścia siedem książek, kryminały i thrillery, które koniecznie musisz przeczytać! A może jesteś już po lekturze którejś z nich?

Mamy nadzieję, że to był dobry czytelniczo rok i udało nam się niejednokrotnie Cię zaskoczyć! Już nie możemy się doczekać nadchodzących premier!
Gwarantujemy, że przyszły rok zapowiada się równie emocjonująco… Jak nie bardziej!

Szczęśliwego, zaczytanego nowego roku
życzy Czwarta Strona Kryminału

 

 

Bestsellery

27,45 zł 49,90 zł

47,41 zł 49,90 zł

37,91 zł 39,90 zł