Aktualności
Zapraszamy do „Krainy złotych kłamstw”!
14.01.2022

Zapraszamy do „Krainy złotych kłamstw”!

Wyjątkowa nowość na polskiej scenie literatury kryminalnej

Gdy do naszej skrzynki z propozycjami wydawniczymi swój tekst przysłała Anna Górna, oszaleliśmy z zachwytu. Kim jest utalentowana autorka, której kryminał ma swoją premierę już za moment, bo 26 stycznia?

Jedyny debiut w CSK w 2022

Anna Górna to urodzona w 1988 roku w Częstochowie prawniczka, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2014 roku mieszka i pracuje w Szwajcarii. Specjalizuje się w negocjacjach biznesowych w branży farmaceutycznej. W 2018 roku ukończyła kurs pisania powieści Miasta Literatury UNESCO w Krakowie, który ostatecznie przesądził o tym, że postanowiła zająć się pisaniem. Prywatnie jest miłośniczką muzyki rockowej, jogi i podróżowania szlakiem dobrego wina. Po dwóch lampkach mówi płynnie po włosku.

(zdjęcie autorstwa Marta Machej)

 

O czym jest „Kraina złotych kłamstw”?

W listopadzie 2004 roku w angielskim hrabstwie West Sussex dochodzi do zaginięcia dwudziestodwuletniej Julie Pearson, partnerki wschodzącej gwiazdy kina, Jacka Harforda. Przez piętnaście lat sprawa pozostaje niewyjaśniona.

Po skandalu Jack wyprowadza się do Zurychu, gdzie prowadzi spokojne, dostatnie życie z dala od blasku fleszy. Przynajmniej do czasu, gdy w grudniu 2018 roku jego kolejna partnerka znika bez śladu. Chcąc udowodnić swoją niewinność, angażuje prywatnego detektywa, Piotra Sauera.

Sauer jest byłym policjantem pracującym w charakterze szefa działu ochrony w firmie ubezpieczeniowej. Wyjechał z Polski po tym, jak zadarł z niewłaściwymi ludźmi i jego rodzina cudem uratowała się z płonącego domu. Wtedy też obiecał żonie, że na zawsze zerwie z dawnym życiem.

Obok wciągającej kryminalnej fabuły Kraina złotych kłamstw to również opowieść o zgubnej sile uprzedzeń wobec ludzi, których opinia publiczna skazała bez wyroku, przezwyciężaniu własnych lęków oraz nadziei na nowy start. A także o pozornym raju i przeszłości, która raz za razem wraca, próbując dopaść nas w najmniej oczekiwanym momencie.

Doceniona książka

Debiut literacki Anny Górnej zbiera już pierwsze recenzje, a co za tym idzie, wiele pochwał. Lekturę „Krainy złotych kłamstw” mają już też za sobą cenieni pisarze kryminalni:

Kraina złotych kłamstw to rewelacyjny kryminał. Ile tutaj jest dobra!

Górna z przytupem wkracza w ten nasz kryminalny półświatek.

WOJCIECH CHMIELARZ

Niezwykły talent i porywający kryminalny debiut.

Przygotujcie się na olbrzymią dawkę emocji!

ROBERT MAŁECKI

 

 

Już teraz życzymy Wam emocjonującej lektury!

Bestsellery

27,45 zł 49,90 zł

47,41 zł 49,90 zł

37,91 zł 39,90 zł