Aktualności
Polecane thrillery psychologiczne
16.01.2023

Polecane thrillery psychologiczne

Jeśli szukasz emocjonujących i wciągających książek, to powieści z gatunku thriller psychologiczny będą dla ciebie idealnym wyborem. Przedstawiamy listę polecanych tytułów, które zaskoczą cię zwrotami akcji i głębią psychologiczną postaci. Przygotuj się na niepokojące i nieprzewidywalne historie, które pochłoną cię bez reszty.

Co wyróżnia thrillery psychologiczne?

Thriller psychologiczny to gatunek literacki, który łączy elementy powieści kryminalnej z elementami psychologii. Fabuła koncentruje się na zagadkach związanych z ludzkim umysłem i zachowaniem, a także na napięciu i emocjach bohaterów. Często przedstawia tajemnicze historie, w których główny bohater, zwykle dziennikarz, psycholog czy detektyw, stara się rozwiązać tajemnicę zabójstwa lub innego przestępstwa. Thriller psychologiczny skupia się na motywach takich jak: manipulacja, oszustwo, morderstwo i zemsta, które wprowadzają napięcie i zagadkowość do powieści. Czytelnicy mogą się spodziewać zarówno emocjonalnego, jak i intelektualnego zaangażowania w historię, dzięki głębszym analizom ludzkich motywacji i zachowań.

„Las zaginionych” Agnieszki Pietrzyk

„Las zaginionych” to thriller psychologiczny, który opowiada o zaginięciu dwóch kobiet w malowniczej miejscowości na Wysoczyźnie Elbląskiej. Sprawy zostają błyskawicznie ze sobą powiązane, bo obie kobiety zniknęły w tym samym miejscu podczas jazdy konno. Policja typuje podejrzanego, jednak brakuje dowodów, by pociągnąć go do odpowiedzialności. Rozpoczyna się gra z czasem. Thriller psychologiczny Agnieszki Pietrzyk porusza temat nieprzepracowanych traum i żalu, który potrafi przerodzić się w chęć zemsty. Lektura tej pozycji gwarantuje gęsią skórkę i grozi zarwaniem nocy.

Las zaginionych Agnieszka Pietrzyk

„Pod kluczem” Ruth Ware

„Pod kluczem” to powieść Ruth Ware, której główną bohaterką jest niania zatrudniona do opieki nad trójką dzieci w luksusowym domu z inteligentnym systemem zabezpieczeń. Szybko jednak okazuje się, że nic nie jest takie, jakim się wydaje, a główna bohaterka zostaje oskarżona o morderstwo. Książka jest pełna napięcia i tajemnic, a czytelnik musi analizować zachowania bohaterów, by rozwiązać zagadkę morderstwa. „Pod kluczem” to thriller psychologiczny, która zapewni czytelniczkom i czytelnikom lekturę pełną emocjonujących zwrotów akcji. Autorka doskonale buduje napięcie i przedstawia nieoczywistą historię, która z pewnością zaskoczy nawet największego konesera thrillerów psychologicznych.

„Nim skończy się noc” Bartosza Szczygielskiego

Książka Bartosza Szczygielskiego to pozycja idealna dla wielbicielek i wielbicieli motywu zagadki zamkniętego pokoju, tzn. historii kryminalnych, które rozgrywają się na niewielkiej przestrzeni, w której dochodzi do morderstwa a zabójcą jest jeden z bohaterów. W książce „Nim skończy się noc” do domków w Bieszczadach wybierają się trzy pary. Każda z nich mierzy się ze swoimi problemami, a wyjazd ma być odskocznią od trudnej codzienności. Wkrótce jednak okazuje się, że miły wypad w góry zamienia się w piekło. Thriller psychologiczny Bartosza Szczygielskiego to pozycja idealna dla wszystkich milenialsów, którzy szukają powieści o osobach z ich pokolenia. To także świetna propozycja dla czytelniczek i czytelników książek Agathy Christie i Ruth Ware.

Gdzie kupić thrillery psychologiczne?

Jeśli jesteś fanką lub fanem thrillerów psychologicznych, masz kilka opcji, z których możesz skorzystać, by kupić interesujące cię tytuły. Możesz odwiedzić sklepy z książkami stacjonarnie lub skorzystać z oferty księgarń internetowych, takich jak księgarnia Wydaje nam się – w niej znajdziesz książki zarówno w wersji papierowej, jak i w formie e-booka czy audiobooka. Możesz też poszukać tytułów w bibliotekach publicznych lub wypożyczyć je w aplikacjach oferujących abonament na e-booki lub audiobooki. Dla osób, które chcą oszczędzić, dobrym rozwiązaniem będą antykwariaty lub aplikacje, w których można kupić książki z drugiej ręki. Jeśli jesteś zainteresowana lub zainteresowany thrillerami psychologicznymi, to z pewnością znajdziesz rozwiązanie idealnie dopasowane do twoich potrzeb.

Bestsellery

27,45 zł 49,90 zł

47,41 zł 49,90 zł

37,91 zł 39,90 zł