Aktualności
Kryminał i thriller - powieści, które warto przeczytać
19.12.2022

Kryminał i thriller - powieści, które warto przeczytać

Kryminał i thriller gatunki literackie, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem czytelników na całym świecie. Wśród tysięcy dostępnych tytułów trudno wybrać te, które naprawdę warto przeczytać. Dlatego redakcja magazynu „Książki” przygotowała dla Was zestawienie najlepszych kryminałów 2022 roku, które z pewnością przypadną do gustu miłośnikom tego gatunku. W zestawieniu znalazły się aż trzy książki Czwartej Strony Kryminału:

  • „Jedno po drugim” Ruth Ware,
  • „Wstyd” Roberta Małeckiego,
  • „Noc, w której zniknęła” Lisy Jewell.

Przygotujcie się na mroczne zagadki, nieoczekiwane zwroty akcji i niepowtarzalne historie, które trzymają w napięciu do samego końca.

„Jedno po drugim” Ruth Ware – światowy hit

Powieść, która podbiła serca milionów czytelników na całym świecie. Znakomita gratka dla wszystkich wielbicielek i wielbicieli książek Agathy Christie. „Jedno po drugim” to hołd dla „I nie było nikogo” królowej kryminału.

Grupa znajomych z technologicznego start-upu, butikowy hotel w sercu Alp i przepiękne widoki – to mógłby być przepis na perfekcyjny wyjazd w góry. Ale nie jest. Gdy okazuje się, że zarząd otrzymał lukratywną propozycję, uczestnicy wyjazdu dzielą się na dwa obozy. Atmosfera robi się coraz bardziej napięta, a do tego schodzi lawina i odcina hotel od świata zewnętrznego. A uczestnicy zaczynają ginąć. Jeden po drugim.

„Wstyd” Roberta Małeckiego – mistrzowska powieść kryminalna

Małe miasteczko, niewyjaśnione morderstwo i tajemnice z przeszłości – to wszystko znajdziesz we wstrząsającym „Wstydzie” mistrza polskiego kryminału.

Śmierszyn obiega informacja o śmierci Sławomira Nowaka – nauczyciela matematyki z miejscowego „medyka”. Mężczyzna został zamordowany. Sprawą zaczyna się interesować Julia Karlińska – emerytowana policjantka, która pracowała w szkole razem ze Sławomirem. Piekło zaczyna się jednak wtedy, gdy kobieta dowiaduje się, że dochodzi do zaginięcia jednego z jej synów. Wkrótce okazuje się, że chłopak nie żyje. To sprawi, że Karlińska zacznie prowadzić śledztwo w sprawie dwóch tajemniczych śmierci.

„Noc, w której zniknęła” Lisy Jewell – wciągający thriller

Znakomity thriller przesiąknięty tajemnicą, emocjami i trudnymi relacjami miłosnymi. To książka o miłości matki do dziecka, poszukiwaniu swojej tożsamości i skomplikowanych związkach.

Pewnego wieczoru Tallulah wychodzi na randkę ze swoim partnerem i jednocześnie ojcem jej syna. Podczas ich nieobecności chłopcem opiekuje się Kim, matka Tallulah. Para miała wrócić późnym wieczorem, jednak następnego dnia nadal nie pojawiają się w domu. Nie ma z nimi żadnego kontaktu. Kim zgłasza zaginięcie na policji.

Mija rok. Śledczy ustalają, że wszystkie tropy urywają się w Mrocznym Domu. Oprócz tego nie wiadomo za wiele. Do czasu gdy Sophie, pisarka kryminałów, nie znajduje pod swoim domem kartonu z napisem „KOP TUTAJ”. To co znajduje sprawia, że zaczyna angażować się w poszukiwania zaginionej Tallulah.

Gdzie kupić najlepsze kryminały i thrillery?

Porywające kryminały i brawurowe thrillery znajdziesz we wszystkich najlepszych księgarniach, na przykład w księgarni Wydaje nam się. Koniecznie zaglądaj na jej stronę internetową, bo bardzo często pojawiają się tam wysokie rabaty, nawet do -50%. A czy może być coś lepszego niż kupienie najlepszych książek z kategorii kryminał i thriller za połowę ceny?

Bestsellery