„W ciemnym, mrocznym lesie” Ruth Ware to debiutancka książka brytyjskiej autorki. Koleżanki i koledzy po piórze oraz redakcje literackie porównują tę pozycję do „Zaginionej dziewczyny” Gillian Flynn i „Dziewczyny z pociągu” Pauli Hawkins. Jeśli te tytuły trafiły do twojego czytelniczego serca, to „W ciemnym, mrocznym lesie” jest dla ciebie pozycją obowiązkową!
O czym jest „W ciemnym, mrocznym lesie” Ruth Ware?
Główną bohaterką thrillera Ruth Ware jest Nora – autorka kryminałów. Jej spokojne życie przerywa niespodziewany mail z zaproszeniem na wieczór panieński przyjaciółki ze szkoły, Clare. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kobiety nie widziały się od dziesięciu lat.
Mimo wielu wątpliwości Nora decyduje się na udział w imprezie. Przecież nic złego nie może się stać dziewczynom na wieczorze panieńskim w przeszklonym domku w środku mrocznego lasu, prawda?
Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w książce „W ciemnym, mrocznym lesie”.
Dlaczego warto sięgnąć po thriller Ruth Ware?
Zastanawiasz się, czy przeczytać „W ciemnym, mrocznym lesie” Ruth Ware? Przygotowaliśmy listę argumentów, która powinna cię skutecznie przekonać!
- To doskonała pozycja dla każdego, kto rozpoczyna przygodę z kategorią kryminał i thriller.
- Książka brytyjskiej autorki jest pozbawiona brutalnych opisów, to idealna lektura dla wielbicielek i wielbicieli cosy crime.
- Głównymi bohaterkami są silne postaci kobiece.
- Lektura debiutu to prawdziwa gratka dla wszystkich fanek i fanów książek Ruth Ware.
- Książka przepięknie prezentuje się na półce. Jeśli masz w swojej kolekcji inne książki Ruth Ware wydane w Czwartej Stronie, to „W ciemnym, mrocznym lesie” jest wręcz pozycją obowiązkową!
- Powieścią zachwycają się wielbicielki i wielbiciele „Zaginionej dziewczyny” i „Dziewczyny z pociągu”. Należysz do tego grona? Zamów książkę już teraz!
Sięgnij po elektryzujące thrillery Ruth Ware
Jeśli twoja przygoda z książkami Ruth Ware dopiero się rozpoczyna, to oprócz „W ciemnym, mrocznym lesie” przeczytaj także:
- „Pod kluczem” – intratna oferta pracy w charakterze niani skłania Rowan do złożenia aplikacji. Dziewczyna jednak dowiaduje się, że wokół domu państwa Elincourtów krąży wiele przesądów. Co więcej, w ciągu ostatnich czternastu miesięcy aż cztery nianie zrezygnowały z pracy w tym miejscu. Wiktoriański dom, zbudowany w pewnym oddaleniu od miasta, urządzony jest nowocześnie, a w jego wnętrzach widać przepych. Rowan od razu czuje, że pragnie tej pracy, tego domu, pragnie być częścią tej idealnej rodziny. I to mimo ostrzeżeń i narastającego niepokoju, który zaczyna odczuwać, przybywając w domu Elincourtów. Przecież byłoby zbyt pięknie, gdyby to wszystko okazało się realne, prawda?
- „Śmierci pani Westaway” – Hal, młoda tarocistka, rozpaczliwie potrzebuje pieniędzy. Gdy otrzymuje tajemniczy list, wydaje się, że jej sytuacja może się poprawić. Dowiaduje się z niego, że jej babcia – Hester Westaway – zmarła. Ta wiadomość budzi wątpliwości Hal. Jest przekonana, że jej dziadkowie nie żyją już od ponad dwudziestu lat. Mimo że nie może w to uwierzyć, czuje, że powinna pojawić się na pogrzebie i odczytaniu testamentu. To może być dla niej szansa na duży zastrzyk pieniędzy. Czy to wszystko jest tylko żartem? Co kryje się w mrocznej przeszłości domu Hester Westaway?
- „Jedno po drugim” – do luksusowego domku w dolinie St. Antoine przyjeżdżają pracownicy i udziałowcy technologicznego start-upu Snoop. Zespołem opiekuje się Danny – ceniony kucharz oraz Erin – gospodyni ośrodka. Plan wyjazdu jest doskonale opracowany. Wszystko jednak się komplikuje za sprawą pewnej oferty. W grę wchodzą niewyobrażalne pieniądze, a pracownicy dzielą się na dwa obozy. Napięcie rośnie i przeradza się w realny konflikt. Do tego śmiercionośna lawina odcina domek od świata zewnętrznego. W niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejne osoby. Pomoc jednak nie nadchodzi. Czy ktokolwiek zdoła ocaleć?