Aktualności

Komisarz Fischer powraca!
22.02.2021

Komisarz Fischer powraca!

Już 10 marca premiera nowszej powieści mistrza kryminału retro i trzykrotnego zdobywcy nagrody Wielkiego Kalibru. Najnowsza powieść Ryszarda Ćwirleja nosi tytuł „Wszyscy słyszeli jej krzyk”.


To naprawdę emocjonujący powrót. Wybierzcie się razem z nami w podróż do międzywojennego Poznania, gdzie czekają na Was intrygujące śledztwo i bohaterowie, którzy niejednokrotnie Was zaskoczą.

O czym będzie „Wszyscy słyszeli jej krzyk”?

Jest rok 1929. W Poznaniu trwa Powszechna Wystawa Krajowa, prezentująca gospodarczy dorobek dziesięciu lat Niepodległej Polski. Ściągają na nią przybysze z całego kraju, nie tylko ci, których interesuje wielka ekspozycja, ale także tacy, dla których PeWuKa to możliwość szybkiego zarobku. Uroczysty nastrój psuje jedna seria napadów na targowych gości. Policja musi więc jak najszybciej ująć przestępców, by zapewnić spokój w mieście.

Te wydarzenia relacjonuje otwarte niedawno poznańskie radio. Komisarz Antoni Fischer, zafascynowany nowym wynalazkiem, ma wygłosić przed mikrofonem odczyt o humanitarnej działalności radia. Jednak tuż przed jego wystąpieniem do studia wpada uzbrojony szaleniec, który otwiera ogień do zebranych tam ludzi. Antoni Fischer musi wziąć sprawy w swoje ręce.

Okazuje się, że to dopiero początek niecodziennych zajść, które rzucą poznańskiego śledczego w sam środek rwącej rzeki wydarzeń, w które zaangażowane są wywiady Niemiec i bolszewickiej Rosji. Na szczęście polski kontrwywiad, z którym współpracuje Fischer, nie zasypia gruszek w popiele. Kapitan Mikołajewski przygotowuje tajną akcję, w której prócz szpiegów wezmą udział poznańscy złodzieje z bandy Tolka Grubińskiego.
Trzy sprawy, pozornie w żaden sposób niepowiązane ze sobą, jednak nie da się ich przeprowadzić, bez udziału szefa poznańskiej, policyjnej grupy pościgowej komisarza Antoniego Fischera.

Kim jest Antoni Fischer?

Bohater cyklu kryminałów retro to weteran pruskiej armii i uczestnik powstania wielkopolskiego. Oddelegowany z frontu powstańczego wraca do Poznania i ma zająć się organizacją i tworzeniem w mieście polskiej policji.

Antoni Fischer to dystyngowany i elokwentny mężczyzna. Jest przystojnym trzydziestokilkulatkiem. Słynie ze swej roztropności i przemyślanego działania. Ponad wszystko ceni sobie słynny poznański sznyt.

Jego postać to interesujący kontrast dla Albina Siewierskiego, zastępcy komisarza, którego poznajemy w pierwszym tomie serii. Albin reprezentuje zupełnie inne wartości, niż jego przełożony. Najważniejsze są dla niego szybkie efekty pracy, blichtr i brylantyna. I choć dwaj śledczy różnią się prawie pod każdym względem, to łączy ich wspólny cel – rozwikłanie kryminalnych zagadek międzywojennego Poznania.

Więcej o pozostałych tomach z cyklu przeczytasz TUTAJ.

Bestsellery

23,94 zł 39,90 zł