Aktualności
Czwarta Strona i Poznańskie Targi Książki 2024 – duet doskonały!
29.02.2024

Czwarta Strona i Poznańskie Targi Książki 2024 – duet doskonały!

W drugi weekend marca wszystkie drogi prowadzą do Poznania! A wszystko za sprawą Poznańskich Targów Książki, które odbędą się w dniach 8-10 marca 2024 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Książkoholicy – nie może Was tutaj zabraknąć!

Na Poznańskich Targach książki nie zabraknie z pewnością całej grupy Wydawnictwa Poznańskiego. Również jako Czwarta Strona zadbaliśmy o to, żebyście mieli kilka ważnych powodów do odwiedzenia tegorocznej imprezy książkowej w stolicy Wielkopolski. Spodziewajcie się wspaniałych spotkań z autorami, rozmów o książkach, ale również świetnych cen i wielu niespodzianek! Stacjonować będziemy w pawilonie 7A, przy stoisku numer 25 – zapamiętajcie tę lokalizację, serdecznie Was zapraszamy!

Spotkania autorskie – rozkład jazdy:

Już w piątek 8 marca o godzinie 15.00 na scenie Grandy (pawilon 8) rozpocznie się spotkanie z Weroniką Mathią, autorką „Żaru”, który podbił Wasze kryminalne serca. Tuż po spotkaniu na stoisku grupy Wydawnictwa Poznańskiego (nr 25 w pawilonie 7A) Weronika Mathia będzie podpisywać książki.

Z kolei w sobotę 9 marca przygotowaliśmy dla Was aż trzy spotkania. Zaczniemy już o godzinie 10.00, kiedy to rozpocznie się spotkanie z Izabelą Janiszewską, autorką bestsellerowych kryminałów i thrillerów. Spotkanie odbędzie się na scenie Grandy (pawilon 8), a tuż po nim Izabela Janiszewska uda się na stoisko wydawnicze (nr 25 w pawilonie 7A), gdzie będziecie mogli zdobyć autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Z kolei o godzinie 14.00 na stoisku spotkacie B.A. Feder, autorkę książek, które rozgrzały Was do czerwoności. Nie przegapcie okazji, żeby zdobyć autograf na „Emocjonalnej ruletce” i „Grze w pozory”!

Prosto ze stoiska możecie udać się na scenę A (pawilon 7A), ponieważ już o godzinie 16.00 odbędzie się na niej panel tematyczny „Nadszedł Dzień zero. Za co uwielbiamy książki Ruth Ware”. O fenomenie książek brytyjskiej pisarki dyskutować będą: Aleksandra Misior-Mroczkowska (@książkowyfrik), Nikola Mańdok (@Doktor Book), Sławek i Mikołaj Ćwichuła (@Żółwie Książkowe) i Zuza Grupa (@Zaksiążkowana), a rozmowę moderować będzie Karolina Kozłowska (@Karateusz). Podczas panelu przygotowane zostały niespodzianki. Jakie? Musicie przekonać się sami!

Nie odpuścimy nawet w ostatni dzień targowy – w niedzielę o godzinie 12.00 na naszym stoisku spotkacie Bartosza Szczygielskiego, który będzie podpisywał książki do godziny 12.50, a następnie (o godzinie 13.00) na scenie Grandy (pawilon 8) opowie Wam nieco więcej na temat swojego najnowszego kryminału – „Asymetrii”.

Przydatne informacje:

W tym roku organizatorzy Poznańskich Targów Książki wprowadzili biletowane wejściówki. Możecie nabyć je na stronie targów.  Ceny są bardzo przystępne – jednodniowa wejściówka (upoważniająca do jednorazowego wstępu w wybrany dzień wydarzenia) to koszt 15 złotych, z kolei za bilet wielokrotny (upoważniający do wielokrotnego wstępu przez wszystkie trzy dni wydarzenia) zapłacicie 30 zł. Zniżek mogą spodziewać się studenci, seniorzy oraz posiadacze karty dużej rodziny (10 zł za bilet jednorazowy), a bezpłatnie wejdą na targi dzieci i młodzież do 19 roku życia włącznie (pamiętajcie o zabraniu legitymacji szkolnej) oraz nauczyciele oraz bibliotekarze (na podstawie legitymacji lub pisemnego potwierdzenia dyrektora placówki).

Godziny otwarcia targów:

  • w piątek 8 marca, w godzinach 10.00-18.00,
  • w sobotę 9 marca, w godzinach 9.00-18.00,
  • w niedzielę 10 marca, w godzinach 9.00-16.00.

Do zobaczenia!

Bestsellery