Aktualności
Kryminały z duetami śledczych, które polubisz od razu!
25.01.2023

Kryminały z duetami śledczych, które polubisz od razu!

Sherlock i Watson, Blomkvist i Salander, Cormoran i Robin… Motyw duetów prowadzących śledztwo nie bez powodu cieszy się popularnością wśród tych, którzy je tworzą, ale i tych, którzy o nich czytają. Na rodzimym rynku również nie brakuje dynamicznych, ciekawych postaci, które, połączone w parę, rozwiązują zagadki kryminalne na kartach powieści.

Agata Górska i Sławek Tomczyk

Para policjantów z kryminalnej serii Małgorzaty Rogali towarzyszy czytelnikom od pierwszego tomu tego cyklu, czyli „Zapłaty”. Relacja tej dwójki rozwija się dynamicznie, przechodząc przez niemal wszystkie etapy tego, co może się wydarzyć między dwójką ludzi. I choć para angażuje się emocjonalnie i w swoją relację, i nie raz w rozwiązywane przez siebie sprawy, to koniec końców pozostają para profesjonalistów. Policjantów z Warszawy, którzy stawiają czoła popełnianym w mieście przestępstwom.

Joanna Chyłka i Kordian Oryński

Chyłka i Zordon. Para, między którą iskrzy od pierwszego spotkania. Ona – wzięta adwokatka. On – aplikant próbujący wejść w świat warszawskich prawników. Dzięki współpracy z Chyłką robi to na 100%. A nawet więcej… Autor, Remigiusz Mróz, słynie z pomysłów, za które pokochały go setki tysięcy czytelników, a także z tego, że nie oszczędza swoich bohaterów. Chyłka i Oryński przekonali się o tym niejednokrotnie na własnej skórze.

Piotr Sauer i Mia Kovač

Prywatny detektyw, emigrant z Polski, któremu los już nie raz dał popalić. I młoda studentka, stażystka, która dopiero wchodzi w dorosły świat pełen wymagań i niebezpieczeństw. Połączyło ich pewne niecodzienne, trudne wydarzenie. Potem doszedł do tego wspólny cel, przyjaźń… Para prowadzi śledztwo w Zurychu i zabiera nas do „Krainy złotych kłamstw”, których plątanina jest niezwykle trudna do rozwiązania. Anna Górna przedstawiła swych bohaterów na kartach wciągającej, kryminalnej fabuły.

Larysa Luboń i Bruno Wilczyński

Zadziorna i nieprzystępny. Buntowniczka i samotnik. Dziennikarka i policjant. Dzieli ich wiele, ale chyba jeszcze więcej łączy. Każde z nich ma swój ukochany pojazd, pasję do swej pracy, ale i demony, które zżerają ich do środka. Wszystko to sprawia, że gdy przychodzi im razem stawić czoła mrocznemu śledztwu, angażują się w nie całkowicie. I stawiają czoła licznym niebezpieczeństwom. Bohaterowie bestsellerowej trylogii Izabeli Janiszewskiej potrafią rozbawić, zdenerwować, wzruszyć.

Bestsellery