Aktualności
Styczeń w Czwartej Stronie Kryminału
09.01.2023

Styczeń w Czwartej Stronie Kryminału

W nowy rok wkraczamy z nową energią i oczywiście, nowymi książkami! Na styczeń przygotowaliśmy dla Ciebie aż trzy emocjonujące premiery. Sprawdź, jak wygląda styczeń w Czwartej Stronie Kryminału!

Powieść kryminalno-obyczajowa, polski thriller mundurowy czy może zagraniczny thriller psychologiczny. Co wybierzesz?

Hanna Greń „Światełko w tunelu”

„Światełko w tunelu” Hanny Greń to kontynuacja „Jak kamień w wodę”. Seria ta tworzy dylogię „Polowanie na Pliszkę”. To idealne lektury dla tych, którzy nie lubią mrocznych, ciężkich kryminałów. Autorka przygotowała dla czytelników serię zdecydowanie lżejszą, obyczajową z wątkiem kryminalnym. Po tragicznych wydarzeniach, które stały się udziałem bohaterów w pierwszym tomie, w drugim wcale nie jest im lżej.

Gerard Skrzyński cierpi z powodu nieobecności ukochanej kobiety. Na domiar złego Kornelia Pliszka wciąż w oczach stróżów prawa jest winna popełnienia przestępstw, w tym spowodowania śmierci kobiety. Czy Gerardowi uda się oczyścić ją z zarzutów, czy może znów nie uwierzy w jej niewinność?

„Światełko w tunelu” poleca m.in. Agata Przybyłek, autorka bestsellerowych powieści obyczajowych.

Premiera: 11 stycznia

 

Agnieszka Pietrzyk „Terytorium”

Agnieszka Pietrzyk zaskakuje książką inną niż jej dotychczasowa twórczość. Autorka znana z thrillerów psychologicznych poruszających temat relacji i tajemnic rodzinnych, w swoim najnowszym thrillerze, „Terytorium”, zabiera czytelników do przygranicznych lasów. Tam odbywają się ćwiczenia żołnierzy Wojskowej Obrony Terytorialnej. Dochodzi podczas nich do tragedii. Jeden z kaprali źle ocenia sytuację, w efekcie czego ginie cywil. Policja rozpoczyna śledztwo, ale terytorialsi za wszelką cenę chcą ochronić swojego człowieka przed oskarżeniem o popełnienie przestępstwa.

Świadkiem zdarzenia jest pewna kobieta, która staje się cenna i dla policji, i dla żołnierzy. Ona jednak nikomu nie zamierza ułatwiać sprawy. Ma własny cel do zrealizowania i nie jest nim pomoc skonfliktowanym stronom. Tymczasem napięcie między mundurowymi rośnie, a to prowadzi do kolejnej tragedii.

Po lekturze „Terytorium” jest już Vincent V. Severski i poleca jako książkę, która „łamie tabu i nikogo nie pozostawi obojętnym”.

Premiera: 25 stycznia

Freida McFadden „Zamknięte drzwi”

Życie z piętnem córki seryjnego mordercy nie jest łatwe. Dlatego Nora, bohaterka thrillera „Zamknięte drzwi” Freidy McFadden, odcięła się grubą kreską od przeszłości. Zmieniła tożsamość i uparcie nie otwiera listów przysyłanych przez ojca z więzienia. Od skazania minęło dwadzieścia sześć lat i wydawałoby się, że o tym, co działo się w piwnicy domu rodziców Nory, nikt już nie pamięta.

A jednak pewnego dnia koszmar powraca. Ktoś zamordował jedną z pacjentek Nory w ten sam sposób, w jaki zbrodni dokonywał jej ojciec. Ten ktoś doskonale zdaje sobie sprawę z tego, kim jest kobieta, i chce, by wzięła odpowiedzialność za zbrodnię. Ale przecież ona nie jest morderczynią! Nikt nie udowodni jej, że zrobiła coś złego! O ile nie przyjrzy się zbyt dokładnie jej życiu. O ile nie zajrzy do jej piwnicy.

Max Czornyj o „Zamkniętych drzwiach” napisał: „Po lekturze tej książki wszelkie piwnice będziecie omijać szerokim łukiem”.

Premiera: 25 stycznia

 

Styczeń w Czwartej Stronie Kryminału zapowiada się emocjonująco! Mamy nadzieję, że będziesz z nami w 2023 roku, bo to dopiero początek niespodzianek dla fanów kryminałów, thrillerów i silnych wrażeń.

 

 

Bestsellery