Aktualności
Klaudia Muniak dołącza do autorek Czwartej Strony Kryminału!
21.11.2022

Klaudia Muniak dołącza do autorek Czwartej Strony Kryminału!

Klaudia Muniak – autorka thrillerów psychologicznych z wątkami medycznymi – dołącza do grona pisarek i pisarzy Czwartej Strony Kryminału. Kim jest? Jakie książki lubi czytać? Kiedy możemy spodziewać się premiery jej najnowszego thrillera? O tym przeczytasz poniżej.

Kim jest nowa pisarka?

Klaudia Muniak to autorka thrillerów psychologicznych oraz powieści obyczajowych. Debiutowała w 2017 roku thrillerem medycznym, a w 2022 roku ukazała się jej pierwsza powieść obyczajowa – „Wszystko, czego nie zrobiliśmy razem”.

Z wykształcenia jest biotechnolożką. Tuż po studiach podjęła pracę naukową i zajmowała się nanotechnologią. Przez dekadę mieszkała Londynie, do którego niejednokrotnie nawiązuje w swoich powieściach.

O pracy pisarskiej opowiada na swoich mediach społecznościowych – Facebooku oraz Instagramie.

Klaudia Muniak
Fot. Karolina Guzik

Po jakie książki sięga Klaudia Muniak?

Autorka Serii londyńskiej kocha nie tylko pisać, ale również czytać. Z przyjemnością zanurza się w lekturze:

  • Thrillerów i kryminałów – to najchętniej wybierany gatunek przez Klaudię Muniak. Wybiera książki zarówno polskich autorów, jak i tych spoza Polski. Do jej ulubionych autorek i autorów należą Tarryn Fisher, Simon Beckett i Jo Nesbo. Szczególne miejsce w jej czytelniczym sercu zajmują thrillery medyczne Robina Cooka, a ulubioną powieścią tego autora jest „Coma”.
  • Literatury pięknej – jedną z ulubionych autorek Klaudii Muniak jest Elif Shafak. Szczególnie ceni książkę „Czterdzieści zasad miłości”.
  • Literatury faktu – najchętniej wybiera książki, które poruszają tematy medyczne, np. „Będzie bolało” Adama Kaya. Czyta także książki popularnonaukowe, takie jak „Jak długo trwa teraz?”, oraz reportaże, np. „Aż do śmierci” Darii Górki.
  • Książek o samorozwoju i poradników – w tej kategorii prym w biblioteczce Klaudii Muniak wiedzie Regina Bett. Lubi także „Wyzwanie stoika” Williama B. Irvine.

Nowy thriller Klaudii Muniak

Premiera pierwszego thrillera Klaudii Muniak, który ukaże się nakładem Czwartej Strony, już w lutym 2023 r. Aby umilić oczekiwanie na lekturę, mamy dla Ciebie kilka niespodzianek. Śledź na bieżąco media społecznościowe Klaudii Muniak i Czwartej Strony Kryminału przez cały weekend. Zajrzymy do biblioteczki autorki oraz zdradzimy kilka szczegółów na temat nowej książki autorki.

Klaudia Muniak ma (kryminalny) charakter. A Ty?