Aktualności
4 powody, dla których warto wziąć udział w targach książki
14.11.2022

4 powody, dla których warto wziąć udział w targach książki

Targi książki to wymarzone miejsce dla książkoholików. My wiemy dlaczego, a Ty? Sprawdź 4 najważniejsze powody, dla których warto wziąć udział w tego typu imprezach.

Książki, ludzie, promocje, gadżety, rozmowy, spotkania, dyskusje, autografy, integracja, nowe znajomości… Każdy uczestnik targów pewnie mógłby do tej wyliczanki dorzucić jeszcze kilka pozytywów takich imprez. Powiedzmy o nich coś więcej.

Szeroki wybór książek w dobrych cenach

Targi to doskonała okazja do uzupełnienia domowych biblioteczek. Swoich lub bliskich osób. Wydawcy przywożą ze sobą największe hity, najgorętsze nowości, a często nawet przedpremierowe egzemplarze książek, których nie można dostać nigdzie indziej. W jednym miejscu możesz znaleźć publikacje różnych gatunków, wydawców, poruszających rozmaite tematy. I co ważne, wiele tytułów można zakupić w promocyjnych cenach. Kto odwiedził nas na stanowisku w Gdyni, ten wie, że była tam okazja do tego, by zdobyć książki za 10 zł. Kto zajrzał do nas w Katowicach, Opolu czy Krakowie, ten wie, że kupując w pakietach, można dostać dodatkowy rabat. Często mamy też ze sobą gadżety książkowe. Zakładki, przypinki, magnesy czy torby cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Ludzie zakochani w książkach

Autorzy, wydawcy, blogerzy, dziennikarze i wszyscy inni miłośnicy książek gromadzą się w jednym miejscu i chętnie rozmawiają o ukochanych lekturach. Targi to świetna okazja do tego, by wymienić wrażenia, podsunąć innym ulubione historie czy poznać miłośników twórczości tego samego autora. Często targowe znajomości przenoszą się do pozatargowej rzeczywistości, a relacje nawiązywane przy książkach zmieniają się w wieloletnie przyjaźnie. Uwielbiamy, gdy wy, czytelnicy, do nas podchodzicie i rozmawiacie z nami o lekturach! Gdy możemy wreszcie poznać was na żywo i wymienić się opiniami.

Porozmawiaj z autorami, weź autograf

To właśnie na targach w krótkim czasie możesz spotkać wielu ulubionych pisarzy. Czy można sobie wymarzyć lepszą okazję do rozmów, podzielenia się wrażeniami z lektur czy podpytania o dalsze plany twórcze? Jeśli masz przy sobie książkę (jeśli nie, na pewno uda ci się ją kupić), autor czy autorka chętnie złożą na niej autograf, a ty zdobędziesz cenny okaz do swojej biblioteczki. Pamiętaj o zrobieniu pamiątkowego zdjęcia. Takie fotografie to wspaniałe pamiątki.

Rozmowy, dyskusje

Z targami wiąże się szeroka oferta spotkań. Są to spotkania promujące premierę danego autora lub ogólnie, jego twórczość. Są panele z większym gronem pisarzy, ale też rozmowy z wydawcami, influencerami książkowymi czy innymi specjalistami związanymi z branżą literacką. Jeśli interesuje cię nie tylko czytanie, ale i to, co dzieje się za kulisami pisania, wydawania czy promowania literatury, marzysz o napisaniu książki lub chcesz wiedzieć więcej o obecnych trendach na rynku, koniecznie przejrzyj plan spotkań.

Domowe Targi Książki

Dla tych, którzy nie mogą brać udziału w spotkaniach na żywo, księgarnia Wydaje nam się, przy wsparciu wszystkich naszych marek wydawniczych GWP: Wydawnictwo Poznańskie, Czwarta Strona, Czwarta Strona Kryminału, We need YA i Zygzaki, organizuje Domowe Targi Książki.

Kolejna edycja właśnie trwa! Zobacz program spotkań, weź udział w dyskusjach i koniecznie zajrzyj do księgarni, gdzie znajdziesz nasze książki w doskonałych cenach. Święta tuż-tuż, więc warto już teraz pomyśleć o prezentach dla siebie i swoich bliskich.

targi książki

 

Bestsellery

27,45 zł 49,90 zł

47,41 zł 49,90 zł

37,91 zł 39,90 zł