Aktualności
„Imię śmierci” Hanny Greń
12.09.2022

„Imię śmierci” Hanny Greń

„Imię śmierci” Hanny Greń to druga część znakomicie przyjętej przez czytelników serii bielskiej. To szokujący kryminał, którego akcja rozgrywa się w Bielsku-Białej w latach 80. XX wieku. Jeśli szukasz książki z silnymi kobiecymi bohaterkami i ciętym językiem, to bez wątpienia będzie to lektura dla ciebie!

O czym jest „Imię śmierci” Hanny Greń?

Druga część serii bielskiej to jedna z mroczniejszych powieści w dorobku pisarskim Hanny Greń.

Jolanta to energiczna, młoda kobieta. Koleżanki z pracy zaczynają jednak zauważać, że Jolanta coraz częściej pojawia się w biurze rachunkowym z siniakami na ciele. Kobieta wyznaje, że regularnie katuje ją mąż. W końcu przestaje pojawiać się w pracy.

W tym samym czasie zostaje odnalezione ciało Doroty, żony usytuowanego funkcjonariusza. Okazuje się, że kobietę brutalnie zamordowano we własnym domu. Śledczy szybko ustalają, że relacje między małżonkami od dłuższego czasu były napięte, ale czy to mogło być powodem morderstwa?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak potoczyły się losy Jolanty i czy udało się zidentyfikować mordercę Doroty, to koniecznie przeczytaj kryminał „Imię śmierci”.

Dlaczego warto sięgnąć po kryminał Hanny Greń?

Przeczytaj „Imię śmierci” Hanny Greń jeżeli:

  • Chcesz wyruszyć w literacką podróż do Bielska-Białej.
  • Kochasz powieści, w których kobiety są głównymi bohaterkami.
  • Uwielbiasz cięte riposty i pióro Hanny Greń.
  • Szukasz kryminału retro, którego akcja rozgrywa się w PRL-u.
  • Chętnie sięgasz po mroczne historie i książki z kategorii kryminał i thriller.
  • Masz za sobą lekturę „Północnej zmiany” – pierwszej części serii – i masz ochotę na więcej!

Czy zgadzasz się z choć jednym z punktów? Jeśli tak, to sięgnij po „Imię śmierci”.

 

„Imię śmierci” – druga część serii bielskiej

Książki z serii bielskiej możesz czytać niezależnie od siebie – każda z nich opowiada odrębną historię kryminalną, zmieniają się także główne bohaterki. To, co łączy książki, to:

  • Miejsce akcji – Bielsko-Biała.
  • Czas akcji – lata 80. XX wieku.
  • Głównymi bohaterkami powieści są kobiety.

Pierwszą częścią serii jest „Północna zmiana”. Jej główną bohaterką jest Inga, która mimo młodego wieku przeżyła ogromną tragedię – samobójczą śmierć swojego przyjaciela. Powrót do normalnego funkcjonowania jest dla młodej kobiety niezwykle trudny. Jakby tego było mało, z dnia na dzień znika Brink Speedman – Kanadyjczyk, którego Inga poznała podczas wyjazdu służbowego. Dziewczyna zostaje uwikłana w sprawę jego zaginięcia. Czy uda się wyjaśnić tę sprawę? By poznać odpowiedź na to pytanie, koniecznie przeczytaj książkę!

„Imię śmierci” to druga część serii bielskiej. Zachęcamy cię do lektury oby tych książek. Silne emocje są gwarantowane!