Aktualności
Spacer literacki śladami głównych bohaterów powieści Ryszarda Ćwirleja
02.08.2022

Spacer literacki śladami głównych bohaterów powieści Ryszarda Ćwirleja

Cykl o Antonim Fischerze to kryminały retro z najwyższej półki! Doskonale przemyślana fabuła łączy wątki kryminalne i sensacyjne z misternie uknutymi intrygami oraz sentymentem do Poznania sprzed niemalże wieku.

 

Dwa tygodnie temu mieliśmy okazję zorganizować spacer literacki śladami głównych bohaterów cyklu powieści Ryszarda Ćwirleja, mistrza kryminału retro!

Podczas wycieczki odwiedziliśmy powieściowe miejsca zbrodni, usłyszeliśmy niejedną opowieść o życiu międzywojennego Poznania oraz poznaliśmy klimat najstarszego rzemieślniczego przedmieścia Poznania – Wielkich Garbar.

Dowiedzieliśmy się, czym były Grochowe Łąki i sprawdziliśmy, dlaczego Chwaliszewo zasłużyło sobie wówczas na opinię jednej z najniebezpieczniejszych dzielnic miasta. Zajrzeliśmy w rejon ulicy Mostowej, do dawnych kamienic czynszowych, do miejsc, które odwiedzali również bohaterowie powieści Ryszarda Ćwirleja.

Był to prawdziwy wehikuł czasu, do którego z chęcią wsiedlibyśmy ponownie, aby poznać fascynującą historię, która działa się tuż obok.

„Śmierci ulotny woal” – najnowsza powieść Ryszarda Ćwirleja.

Jeśli jesteście gotowi wybrać się w podróż na stronnicach książek, do Poznania sprzed niemalże wieku, zachęcamy do lektury powieści Ryszarda Ćwirleja.
Autor gawędziarskim stylem snuje opowieść, a każda ze stron przenosi w coraz ciekawsze zakątki Poznania, kolejno odkrywając kryminalne intrygi.

„Śmierci ulotny woal” to już siódmy tom z serii o Antonim Fischerze. Tym razem komisarz będzie musiał stawić czoła na pozór nietypowemu zadaniu. Podczas seansu spirytystycznego przywołana z zaświatów postać pułkownika Hermana von Zanthiera wieszczy śmierć jednego z uczestników spotkania. Można by było uznać to za żart, gdyby nie fakt, że niedługo później, wskazany przez ducha, wicekonsul znika bez śladu. Dramaty rozgrywają się nie tylko na salonach. Stróża gospody Pod Świńskim Uchem znaleziono martwego w jego własnym łóżku. Śmiertelny cios zadano profesjonalnie, prosto w serce. Motyw i sprawca pozostają nieznani… Czy Antoni Fischer rozwikła tę śmiertelną zagadkę?

Poznajcie cały cykl o Antonim Fischerze:

  • „Tam Ci będzie lepiej”,
  • „Tylko umarli wiedzą”,
  • „Już nikogo nie słychać”,
  • „Pójdę Twoim śladem”,
  • „Zaśpiewaj mi kołysankę”,
  • „Wszyscy słyszeli jej krzyk”,
  • „Śmierci ulotny woal”.

Bestsellery

22,45 zł 44,90 zł

22,45 zł 44,90 zł

21,45 zł 42,90 zł

21,45 zł 42,90 zł

37,91 zł 39,90 zł