Aktualności
Gorące lato w Pełni...
17.06.2022

Gorące lato w Pełni...

Małgorzata Rogala, mistrzyni kryminału psychologicznego, po raz kolejny zaprasza czytelników do Pełni. Miasteczka pełnego tajemnic i grzechów… Czas na „Za cenę śmierci”!

Była pycha, czas na chciwość…

„Kolekcjonując, nie zastanawiała się, czy potrzebuje następnego dzbanka lub zestawu obiadowego. W grę nie wchodziły kwestie praktyczne. Zaspokajała pragnienie
posiadania.

(…) Ją interesowały oryginały. Uwielbiała oglądać swoje okazy, czyścić je i ustawiać według nowego pomysłu lub w innej witrynie. Przez kolekcję rozpadały się jej relacje z ludźmi, którzy nie mogli zaakceptować faktu, że poświęca zbiorom więcej czasu niż im i wydaje pieniądze na kolejne obiekty, zamiast przeznaczyć je na przykład na wyjazdy. Wiele osób kochało wtrącać się w cudze życie w przekonaniu, że wiedzą lepiej, jak powinno wyglądać.

Ona nie zamierzała rezygnować ze swojej pasji dla cudzego widzimisię. Ekscytowało ją, że posiada coś, czego nie mają inni, a przyjemność towarzysząca tropieniu i zdobywaniu wiekowych wyrobów z porcelany nie dała się porównać z żadną inną”.

Uwagę przebywających na wakacjach w pełni wczasowiczów przykuwa zakład Wiktorii Ekielskiej oraz unikatowe pamiątki, jakie odziedziczyła po przodkach… Wśród urlopowiczów są osoby, które w pogoni za zaspokojeniem pragnienia posiadania nie cofną się przed niczym…

Ponowne spotkanie z Moniką Gniewosz

Podkomisarz Gniewosz mieliśmy okazję poznać w ostatnim opublikowanym tomie bestsellerowej serii policyjnej o Agacie Górskiej i Sławku Tomczyku, kryminale „Kwestia winy”. Monika wzbudziła sympatię i czytelników, i samej autorki serii, ponieważ zdecydowała się kontynuować wątek dotkniętej, doświadczonej przez los, ale silnej kobiety – policjantki, matki, córki.

Monika wraz z córką osadzają się w miasteczku Pełnia. Podkomisarz świętuje sukces rozwiązanego śledztwa (po szczegóły zajrzyjcie do „Milcząc jak grób”!), ale nie było jej dane długo cieszyć się spokojem… Czas płynie jej spokojnie, do momentu gdy dochodzi do zabójstwa jednego z letników.

W pogoni za mordercą Monika będzie musiała ponownie stawić czoło przeszłości i zawalczyć o to, co w jej życiu najważniejsze.

Zagadka zabytkowej porcelany

Śledczy z Pełni ruszają tropem miejscowych skarbów i ciekawych osobowości, które przyjechały tego lata do miasteczka.

W tej książce Małgorzata Rogala w ciekawy sposób i z językową klasą, która jest znakiem szczególnym prozy pisarki, przemyca nam ciekawostki o sztuce użytkowej i porcelanie, którą z wdzięcznością obrała za motyw przewodni śledztwa w „Za cenę śmierci”.

Książki Małgorzaty Rogali

W kryminałach Małgorzaty Rogali nie brakuje innych ciekawych wątków związanych ze sztuką i społeczeństwem. Gorąco zachęcamy do sięgnięcia po książki mistrzyni kryminału psychologicznego:

Seria z policjantką Agatą Górską:

 • Zapłata
 • Dobra matka
 • Ważka
 • Zastrzyk śmierci
 • Grzech zaniechania
 • Punkt widzenia
 • Cicha noc
 • Kwestia winy

Seria z detektyw Celiną Stefańską

 • Kopia doskonała
 • Cenny motyw
 • Niezbity dowód

 

 

Bestsellery