Aktualności
Noc, w której zniknęła Tallulah
08.06.2022

Noc, w której zniknęła Tallulah

„Noc, w której zniknęła” to thriller psychologiczny Lisy Jewell, który opowiada o zaginięciu dziewiętnastoletniej Tallulah. Co stało się z nastolatką, która wyszła na kolację ze swoim partnerem, a później trafiła do Mrocznego Domu – rezydencji na obrzeżach miasta? Tego dowiecie się z książki Lisy Jewell.

O czym jest „Noc, w której zniknęła” Lisy Jewell?

„Noc, w której zniknęła” rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych.

2017 rok. Dziewiętnastoletnia Tallulah wraz ze swoim partnerem wychodzą na randkę. Swoje dziecko zostawiają pod opieką mamy Tallulah, Kim. Mija noc, jednak ani Tallulah, ani jej parter nie wracają do domu. Kim zgłasza ich zaginięcie na policję. Szybko udaje się ustalić, że nastolatkowie po kolacji trafili na imprezę do Mrocznego Domu. Nie wiadomo jednak, gdzie udali się po wyjściu z imprezy.

2018 rok. W okolice, w których zaginęła Tallulah, wprowadza się Sophie – pisarka kryminałów. Podczas jednego ze spacerów znajduje karton z napisem „KOP TUTAJ”. To, co znajduje pod ziemią sprawia, że zaczyna się angażować w poszukiwania zaginionej nastolatki.

Jeśli chcesz odkryć, co stało się Tallulah, to koniecznie przeczytaj „Noc, w której zniknęła” Lisy Jewell.

Więcej niż mroczna opowieść

Thriller psychologiczny Lisy Jewell porusza także temat macierzyństwa w młodym wieku, toksycznych relacji i walki o przestrzeń dla siebie. To także lektura idealnej na pride month – „Noc, w której zniknęła” to książka, w której obecna jest reprezentacja osób LGBTQ+.

Thriller „Noc, w której zniknęła” polecają

Thriller psychologiczny Lisy Jewell polecają inni autorzy powieści z kategorii kryminał i thriller.

Uwielbiam wszystkie książki Lisy, ale Noc, w której zniknęła jest jej najlepszym thrillerem.
Harlan Coben

Obłędny suspens. Uwielbiam to!
Lee Child

Nikt nie zagęszcza fabuły tak jak Lisa Jewell. Nie mogłam odłożyć tej książki. Jewell jest coraz lepsza.
Shari Lapena

To najlepsza jak dotąd książka Lisy, a ona zawsze wysoko stawia poprzeczkę! Nie spałam do późna, bo nie mogłam się od niej oderwać.
Adele Parks

Sięgnij po książki Lisy Jewell

Masz już za sobą lekturę „Nocy, w której zniknęła”? Koniecznie sięgnij po inne książki Lisy Jewell – „Idealna rodzina” czy „Niewidzialna dziewczyna”. Książki są dostępne w księgarni Wydaje nam się w wersji papierowej oraz w formie ebooka.

Bestsellery