Aktualności
„Międzynarodowy Festiwal Kryminału” – święto historii z dreszczykiem we Wrocławiu.
20.05.2022

„Międzynarodowy Festiwal Kryminału” – święto historii z dreszczykiem we Wrocławiu.

W dniach 25-29 maja stolica Dolnego Śląska już po raz czternasty stanie się największym w Polsce miastem zbrodni. Na szczęście, nie oznacza to, że w tych dniach drastycznie wzrośnie tam przestępczość zorganizowana. Wszystkie morderstwa pozostaną w sferze wyobraźni, bo do Wrocławia zjadą się najlepsi twórcy powieści kryminalnych i thrillerów z całego kraju.

„Międzynarodowy Festiwal Kryminału”, jak co roku, będzie okazją dla czytelników, żeby spotkać się z pisarzami, dla których zarywają noce, byle tylko doczytać do końca ich trzymające w napięciu dzieła. Festiwal potrwa cztery dni, a na koniec zostanie wręczona nagroda Wielkiego Kalibru. Powalczy o nią Anna Rozenberg ze swoją książką „Maski pośmiertne”.

Spotkania z autorami Czwartej Strony Kryminału

Wszyscy czytelnicy Czwartej Strony Kryminału będą mieli mnóstwo okazji do spotkania swoich ulubionych pisarek i pisarzy.

Każdego dnia, od 25 do 28 maja, Ryszard Ćwirlej do spółki z Martą Guzowską i Zygmuntem Miłoszewskim poprowadzi Kryminalne Warsztaty Literackie. Są to zajęcia, których uczestnicy poznają arkana pisarskiego rzemiosła.

W środę, 25 maja o godz. 20.00, zapraszamy do Klubu Proza (Przejście Garncarskie 2, II piętro) na debatę PRZEKORNIE CZY POKORNIE? O INDYWIDUALISTACH I WŁASNYM ZDANIU – W KRYMINAŁACH I POZA NIMI. Wezmą w niej udział Anna Górna, Anna Rozenberg, Bartosz Szczygielski i Przemysław Żarski.

Dzień później, w czwartek 26 maja o godz. 16.00, również w klubie Proza, Ryszard Ćwirlej wygłosi wykład LITERATURA KRYMINALNA NA SŁUŻBIE W MILICJI OBYWATELSKIEJ. Chwilę później, o godz. 18.30 Izabela Janiszewska porozmawia z Jędrzejem Pasierskim i Markiem Stelarem o tym, co takiego jest w małych miasteczkach, że autorzy kryminałów nie mogą się im oprzeć i wciąż wysyłają tam swoich bohaterów. Panelu będzie zatytułowany UCIEKINIERZY Z DUŻYCH MIAST.

Natomiast w sobotę, 28 maja o 18.00 w Starym Klasztorze (ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1) odbędzie się spotkanie z autorami nominowanymi do Nagrody Wielkiego Kalibru 2022. W tym gronie znalazło się siedmiu twórców, a wśród nich Anna Rozenberg. Doceniono ją za wydaną w Czwartej Stronie Kryminału powieść „Maski pośmiertne”.

Ponadto w finale nagrody znalazły się powieści „Wilkołak” Wojciecha Chmielarza, „Żadnych bogów, żadnych panów” Grzegorza Dziedzica, „Lato utraconych” Anny Kańtoch, „Oni” Joanny Opiat-Bojarskiej, „Kukły” Macieja Siembiedy, „Informacja zwrotna” Jakub Żulczyk.

GŁOSOWANIE
Zachęcamy także do wzięcia udziału w Plebiscycie Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru 2022. Swój głos możecie oddać tutaj.

Bestsellery