Aktualności
Hanna Greń – beskidzka autorka kryminałów
02.05.2022

Hanna Greń – beskidzka autorka kryminałów

Wielkimi krokami zbliża się 4 maja – dzień, w którym Hanna Greń będzie świętować premierę jej najnowszej powieści kryminalnej pt. „Gasnące światło”. To jednotomowa opowieść o młodej kobiecie, której życie zostało naznaczone przez wydarzenia z przeszłości. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o najnowszym kryminale beskidzkiej autorki, poznać jej wcześniejsze książki lub odkryć, czym się zajmowała zanim została pisarką, to koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Kim jest Hanna Greń?

Hanna Greń literacko zadebiutowała w 2014 roku, a wcześniej zajmowała się… rachunkowością. Liczby postanowiła jednak zamienić na słowa, a ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę. Czytelnicy kryminałów pokochali jej twórczość i z niecierpliwością wyczekują kolejnych powieści. Kryminały Hanny Greń docenili także krytycy literaccy – „Miasto głupców” znalazło się na długiej liście nominowanych książek do Nagrody Wielkiego Kalibru 2022 – jednej z najważniejszych nagród dla powieści kryminalnych.

Kryminały beskidzkiej autorki

Chcesz poznać twórczość Hanny Greń? A może znasz już kryminalne powieści beskidzkiej autorki, ale masz zaległości w czytaniu, które chcesz nadrobić? Jeśli tak, to przygotowaliśmy dla ciebie krótką ściągę z książkami Hanny Greń, które ukazały się nakładem Czwartej Strony. Nie martw się, nikomu nie powiemy, że korzystasz z niedozwolonych pomocy naukowych. 😉

  • Gasnące światło– Amalia Bender, nazywana przez bliskich Alią, jest młodą tłumaczką, która mierzy się z przeszłością swojej rodziny. Bliskie jej osoby giną w tragicznych okolicznościach i wszystko wskazuje na to, że kolejną ofiarą ma zostać Alia. Akcja rozgrywa się na czterech płaszczyznach czasowych, dlatego zaskakujące zwroty akcji i niespodziewane zakończenie są gwarantowane!
  • Sam w dolinie – ciało Szymona Klisia, rolnika, zostało odnalezione w dolinie Komparku. O jego bujnym życiu erotycznym krążyło wiele plotek, dlatego dość szybko podkomisarz Konstanty Nakański jako podejrzaną wytypował jedną z kochanek mężczyzny. Podejrzana kobieta wkrótce ginie, a sprawa zaczyna się komplikować. Okazuje się, że morderca nie powiedział jeszcze ostatniego słowa…
  • Północna zmiana – w roku 1980 Inga Piątkowska staje u progu dorosłego życia i próbuje otrząsnąć się z poczucia winy po samobójczej śmierci swojego przyjaciela. Wkrótce poznaje Kanadyjczyka – Brinka Speedmana – który przyjechał do Polski, by poznać swoją rodzinę. Mężczyzna odnosi wrażenie, że twarz Ingi wygląda znajomo. Niebawem Speedman znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a Inga zostaje uwikłana w sprawę. Co zdarzyło się naprawdę?
  • Awers– zbiór dwunastu opowiadań najlepszych polskich pisarzy kryminalnych. Nie mogło w nim zabraknąć mrocznej historii autorstwa Hanny Greń – jeśli lubisz krótkie formy lub chcesz sprawdzić, czy polubisz się z pisarstwem tej autorki, to będzie to doskonały wybór dla ciebie!

"Gasnące światło" Hanny Greń

Seria: Dioniza Remańska

Jeśli jesteś miłośniczką lub miłośnikiem kryminalnych serii, to koniecznie sięgnij po cykl z Dionizą Remańską autorstwa Hanny Greń. Remańska to była policjantka, która rozwiązuje zagadki kryminalne we wsiach lub miasteczkach na południu Polski. Hanna Greń opublikowała pięć tomów w serii:

Wioska kłamców

Pierwszy tom cyklu. Remańska postanawia zidentyfikować zabójców swojego ojca. Co prawda mordercy zostali skazani, jednak była policjantka jest pewna, że to nie oni stoją za zabójstwem. By odkryć prawdę, Dioniza wyrusza do Strzegomia. Zadanie utrudniać jej będą kłamstwa i intrygi mieszkańców niewielkiego miasta.

Więzy krwi

Ciało Wioletty Kamińskiej odnaleziono w Świercznicy. Kobieta przed śmiercią została zgwałcona. Choć sprawca na miejscu zbrodni pozostawił ślady biologiczne, to śledczym nie udało się go zidentyfikować. Policjant prowadzący śledztwo prosi o pomoc Remańską. Dioniza ustala, że mieszkańcy wsi zatajają pewne fakty. Czy uda jej się wytypować sprawcę?

Piąte przykazanie

Remańska uzyskuje licencję detektywa i otwiera firmę w Strzegomiu. Do agencji detektywistycznej zgłasza się Maria Pisarek, która twierdzi, że jej zaginiony syn został zamordowany. Okazuje się, że Paweł Pisarek – informatyk – szantażował wiele osób. W tym samym czasie miejscowy proboszcz zostaje brutalnie zamordowany. Jak się okazuje, Paweł znalazł na jego komputerze dowody na wykorzystywanie seksualne nieletnich. Dioniza będzie musiała odkryć, co łączy te dwie tajemnicze sprawy.

Miasto głupców

Powieść nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru 2022. Magdalena i Krzysztof Witeccy spodziewają się dziecka. Z tego względu postanawiają spełnić swoje marzenie i przeprowadzić się na wieś – wybór pada na Jasień. Sąsiedzi początkowo są bardzo życzliwi, jednak z czasem sytuacja się zmienia. Miejscowi informują małżeństwo o klątwie, która ma ciążyć nad ogrodem – miało w nim dojść do brutalnego zabójstwa a duch ofiary, zwany Białą Matyldą, ma czyhać na ciężarne kobiety i dzieci. Sąsiedzi wkrótce zaczynają unikać Witeckich. Remańska będzie musiała ustalić, z czego wynika dziwne zachowanie mieszkańców Jasienia.

Śmiertelna dawka

To ostatni tom serii. Do Dionizy Remańskiej zgłasza się siostra Klaudyny Poloczek – nastolatki, której ciało znaleziono w Bystrzycy Wielkiej. Policja uważa, że dziewczyna popełniła samobójstwo poprzez przedawkowanie narkotyków, jednak siostra zmarłej nie chce w to uwierzyć. Remańska prowadzi śledztwo w tajemnicy przed policją. Odkrywa, że Klaudyna przed śmiercią próbowała przyłapać podglądacza, który niepokoił jej przyjaciółkę. Czy trop, który podejmuje Remańska jest słuszny? Dowiesz się tego na kartach powieści Hanny Greń.

Pamiętaj, że kryminały z serii: Dioniza Remańska znajdziesz w promocyjnych cenach w księgarni Wydaje nam się.

Dlaczego warto sięgnąć po kryminały Hanny Greń?

Jeśli jeszcze się zastanawiasz, czy warto sięgnąć po książki beskidzkiej autorki, to przygotowaliśmy listę argumentów, które powinny cię skutecznie przekonać:

  • Hanna Greń znana jest z ciętego języka i trafnych ripost.
  • Silne kobiece bohaterki to domena książek beskidzkiej pisarki.
  • Kryminały Hanny Greń pozbawione są przemocy, to idealna lektura dla miłośniczek i miłośników cosy crime.
  • W dorobku pisarskim autorki znajdują się zarówno serie kryminalne, jak i jednotomowe historie.
  • Bielsko-Biała, Tychy i Strzegom to miejscowości, które poznasz na wylot dzięki książkom Hanny Greń – to podróż po Polsce bez wyjeżdżania z domu.

Bestsellery

25,74 zł 42,90 zł

23,60 zł 42,90 zł

25,74 zł 42,90 zł

23,94 zł 39,90 zł