Aktualności
„Kryminalna Piła” - jedyny taki Festiwal Kryminalny!
30.03.2022

„Kryminalna Piła” - jedyny taki Festiwal Kryminalny!

Chcesz spotkać się z autorkami i autorami najlepszych polskich kryminałów? Jeśli tak, to jak najszybciej wsiądź w samochód lub kup bilet na pociąg. Kierunek – X edycja Festiwalu Kryminału „Kryminalna Piła”.

Cztery dni pełne wrażeń

30 marca rozpoczyna się jedna z najważniejszych imprez kryminalnych w roku – X edycja Festiwalu Kryminału „Kryminalna Piła”. Jeśli chcesz spotkać się z najlepszymi pisarkami i pisarzami kryminalnymi w Polsce, to nie może cię tam zabraknąć!

Festiwal potrwa do 2 kwietnia i zakończy się ogłoszeniem laureatów nagrody dla Najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej roku 2021. W ubiegłym roku główną nagrodę zdobyła „Blizna” Przemysława Żarskiego. Tym razem nominowane są aż trzy książki wydane przez Czwartą Stronę Kryminału.

Spotkania z autorami Czwartej Strony Kryminału

Okazji do rozmów z naszą pisarką i pisarzami będzie naprawdę sporo!

30 marca, środa

  • 19.00 – Bartosz Szczygielski, „Winni jesteśmy wszyscy”

31 marca, czwartek

  • 18.00 – Ryszard Ćwirlej, „Mordercza rozgrywka”
  • 19.00 – Robert Małecki, „Od debiutu do mistrzostwa”

1 kwietnia, piątek

  • 18.00 – Anna Rozenberg, „Wszyscy umarli”

2 kwietnia, sobota

  • 16.00 – panel dyskusyjny „Pojedynek miast, czyli kryminał kocha miejską przestrzeń” z Anną Rozenberg, Przemysławem Żarskim, Robertem Małeckim, Ryszardem Ćwirlejem oraz Markiem Stelarem
  • 17.00 – ogłoszenie laureatów nagrody dla Najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej roku 2021

Wszystkie spotkania odbędą się w sali kameralnej lub sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Pile na placu Staszica 1.

Powieści nominowane na Festiwalu „Kryminalna Piła”

Do głównej nagrody nominowanych jest pięć kryminałów. My w szczególności trzymamy kciuki za trzy kryminały, które ukazały się nakładem naszego wydawnictwa:

  • „Punkty zapalne” Anny Rozenberg – druga część serii z Davidem Redfernem, której akcja rozgrywa się w brytyjskim Woking. Tym razem Redfern będzie musiał odnaleźć zaginioną dziewczynkę, córkę polskiej imigrantki, i wyjaśnić zagadkę mrożącego krew w żyłach morderstwa. Zmierzy się także z tajemniczym mężczyzną, który zagraża już nie tylko Redfernowi, ale też jego bliskim. Czy uda się zatrzymać nieznajomego, zanim ten posunie się o krok za daleko?
  • „Najsłabsze ogniwo” Roberta Małeckiego – znany pisarz powieści obyczajowych, Piotr Warot, przeżywa najpotworniejsze wakacje swojego życia. W tajemniczych okolicznościach znikają jego brat z dziewczyną. W tym samym czasie nastoletni syn sąsiadów pisarza ucieka z domu. Warot będzie musiał wyplątać się z pajęczyny pełnej kłamstw, którą tkają także jego najbliżsi. A w solidnym i trwałym łańcuchu tajemnic trudno trafić na jedno, najsłabsze ogniwo…
  • „Cierń” Przemysława Żarskiego – brawurowy finał serii z Robertem Kreftem. Śledczy znajdują ludzkie kości. Kilka dni później, na drugim końcu miasta, samobójstwo popełnia młoda kobieta. Robert Kreft musi odpowiedzieć na pytanie, co łączy te dwie sprawy oraz zmierzyć się z tajemnicą samobójczej śmierci jego matki. To bolesna opowieść o dążeniu do prawdy, która nie zawsze prowadzi do zagojenia blizn i ukojenia bólu.

Jeśli jeszcze nie znasz nominowanych kryminałów, to koniecznie nadrób zaległości i przyjedź do Piły po autograf!

Bestsellery