Aktualności

Czas poznać Rebeccę Serle!
11.11.2021

Czas poznać Rebeccę Serle!

Kim jest autorka świetnych pozycji Czwartej Strony Mojej listy gości oraz Pięciu lat z życia Dannie Kohan?

Rebecca Serle to Amerykanka, która swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła jeszcze w dzieciństwie. Uwielbia nie tylko tworzyć nowe opowieści, ale także czytać historie zapisane w książkowych tomach. Urodziła się na wschodnim wybrzeżu USA. Jednak ze względu na stan zdrowia ojca, jej rodzice podjęli decyzję o przeprowadzce do znacznie spokojniejszego i skłaniającego do relaksu regionu. Dzięki temu Rebecca Serle kilka lat swojego dzieciństwa spędziła na Hawajach, gdzie ukończyła gimnazjum oraz liceum. Mimo że mieszka obecnie w Los Angeles, największą miłością darzy Nowy Jork. Odzwierciedlenie tego z pewnością znaleźć można w jej powieściach.

Rebecca Serle jest powieściopisarką oraz scenarzystką telewizyjną. Wydała już sześć powieści, z których dwie znajdziecie na regałach naszego wydawnictwa. Zarówno „Moja lista gości”, jak i „Pięć lat z życia Dannie Kohan” to opowieści, które są świetną rozrywką, ale jednocześnie skłaniają do przemyśleń nad własnym życiem, podejmowanymi decyzjami, czy przyzwyczajeniami. W swoich książkach autorka porusza także tematykę miłości – niekoniecznie tej szczęśliwej. Powieści Rebecci Serle to literatura, która zabierze Cię ze sobą do opisywanych miejsc. Jeśli dasz jej się ponieść, możesz spędzić wieczór nawet z Audrey Hepburn!

„Moja lista gości”

Gdybyś mogła zjeść kolację w towarzystwie pięciu dowolnych osób, kogo byś zaprosiła i dlaczego?

Swoje trzydzieste urodziny Sabrina planowała świętować standardowo i bez fajerwerków. Każdego roku razem ze swoją przyjaciółką Jessicą spotykały się na urodzinowej kolacji, na której wspominały studenckie życie, plotkowały i wypijały morze wina. Tak miało być i tym razem…

Kiedy Sabb nieco spóźniona dociera na spotkanie, okazuje się, że przy stole czekają już nieżyjący już od lat ojciec, Audrey Hepburn, wykładowca z czasów studenckich oraz były narzeczony.

Jak to możliwe? Jakim cudem znaleźli się oni przy jednym stole? I kto poradzi sobie z tą niezręczną ciszą?

„Moja lista gości” to słodko-gorzka opowieść o dorastaniu, trudnych pożegnaniach i o tym, że musimy zrozumieć swoją przeszłość, by otworzyć się na przyszłość.

 

„Pięć lat z życia Dannie Kohan”

Pięć minut. Tyle potrzeba, by zakochać się w tej historii.

Dannie Kohan żyje według ścisłego planu. Wie, że poranny prysznic i makijaż zajmują jej równo trzydzieści sześć minut. Jeśli dodatkowo myje włosy – czterdzieści trzy minuty. Uważa, że związek powinien trwać dwadzieścia cztery miesiące nim para ze sobą zamieszka, a trzydziestka to idealny wiek na ślub. Dannie Kohan jest osobą, dla której odpowiedź na pytanie: „Gdzie widzisz siebie za pięć lat?” nie stanowi najmniejszego problemu.

Ma przecież wszystko zaplanowane.

15 grudnia 2020 roku. Dannie po udanej rozmowie kwalifikacyjnej w wymarzonej kancelarii prawnej umawia się ze swoim chłopakiem na romantyczną kolację, która przeradza się w bajkowe zaręczyny. Wszystko idzie zgodnie z planem, aż do momentu, w którym Dannie zasypia i budzi się… w 2025 roku w innym mieszkaniu, z innym pierścionkiem zaręczynowym na palcu i przy zupełnie obcym mężczyźnie. Po godzinie budzi się ponownie, tym razem w dobrze znanym sobie świecie. Ale czy to na pewno ten sam świat?

A co, jeśli mężczyzna z jej snu istnieje naprawdę? Co, jeśli wkrótce naprawdę się spotkają?

Bestsellery