Aktualności

„Maski pośmiertne” Anny Rozenberg – debiut w Czwartej Stronie Kryminału!
28.02.2021

„Maski pośmiertne” Anny Rozenberg – debiut w Czwartej Stronie Kryminału!

W tym roku Czwarta Strona Kryminału wyda jeden tylko kryminalny debiut. Nie trzeba chyba wyjaśniać, że jest to książka świetna i warta czytelniczej uwagi! Przedstawiamy „Maski pośmiertne” Anny Rozenberg.

Kim jest Anna Rozenberg?

Redaktorka, ekonomistka z podróżniczym zacięciem. Na co dzień mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii. Gdy nie planuje kolejnej szalonej wyprawy, uwielbia zaszyć się na kanapie z kawą, kotem i dobra książką.

Czterokrotna laureatka konkursu na opowiadanie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Prowadzi portal redakcje.com.pl, gdzie pomaga szlifować teksty literackie i komercyjne.

10 marca autorka debiutuje swoim mrocznym i tajemniczym kryminałem „Maski pośmiertne”.

Debiut wart uwagi

Pierwsza książka Anny Rozenberg to opowieść o tym, że mroczna przeszłość powraca zawsze w najmniej oczekiwanym momencie.

Lipiec 2013 roku. Inspektor David Redfern otrzymuje wezwanie do akcji udaremnienia zamachu w katedrze w Guildford. W czasie interwencji odkrywa, że terrorystą jest jego dawny przyjaciel i partner, Adrian Bones. Broniąc się przed niezrównoważonym napastnikiem, policjant oddaje śmiertelny strzał. Wkrótce targany poczuciem winy opuszcza Guildford i rozpoczyna służbę w Woking.

Niedługo w miasteczku znalezione zostają zmasakrowane zwłoki. Ofiarą brutalnego mordu jest polska turystka. Kobieta przyjechała do Anglii z mężem, który teraz zaginął bez śladu. Pierwsze śledztwo Redferna szybko się komplikuje – współpracownicy są nieufni, a materiał dowodowy niczego tak naprawdę nie wyjaśnia.

Śmierć Polki to jednak niejedyna zagadka, którą Redfern musi rozwiązać. W Dover wyłowiono ciało mężczyzny. Topielec to zastrzelony przez Davida Adrian Bones. Policjant bez chwili zawahania rozpoczyna prywatne śledztwo. Nie podejrzewa, że ktoś zapragnie uciszyć go za wszelką cenę.

Polecana książka

„Maski pośmiertne to powieść mroczna i gęsta, tak jak mroczne i gęsto zasnute chmurami jest angielskie niebo. Zaś David Redfern to bohater, którego zapamiętacie na długo. Lepszego kryminalnego debiutu w 2021 roku nie przeczytacie.”
Marta Matyszczak

„Świetna, ekspresyjna narracja, fachowy research i niepowtarzalny klimat brytyjskiego miasteczka – Rozenberg ma ogromny potencjał!”
Robert Małecki

Bestsellery

23,94 zł 39,90 zł