Aktualności

Kryminały CSK docenione przez
01.12.2020

Kryminały CSK docenione przez "Książki. Magazyn do czytania"!

Dwie z naszych tegorocznych książek znalazły się wśród 10 najlepszych kryminałów 2020 roku według czasopisma „Książki. Magazyn do czytania”!

Czwarta Strona Kryminału świętuje! Dwie nasze tegoroczne premiery zostały docenione przez redaktor Martę Bratkowską i wyróżnione w rankingu 10 najlepszych kryminałów roku 2020. Autorka zestawienia zwróciła uwagę, że w tym roku wielbicielom kryminałów przyszło zmierzyć się z nie lada wyzwaniem. Chodzi o ilość i objętość dobrych książek gatunkowych, które w tym roku ukazały się na rynku.

MIEJSCE 4.

„Pod kluczem”
Ruth Ware
Przeł. Anna Tomczyk

O naszej lipcowej premierze w „Książkach. Magazynie do czytania” czytamy:  „Narratorka jest jedna – to zarazem bohaterka i ofiara autentycznie przerażającego dramatu. Wymarzona lektura dla wszystkich tych, którzy twierdzą, że po przeczytaniu kilkudziesięciu stron wiedzą, kto zabił. Niech spróbują w tym przypadku…”

pod kluczem

MIEJSCE 2.

„Żałobnica”
Robert Małecki

Po słowach uznania dla kryminalnej serii Roberta Małeckiego, autorka rankingu przeszła do omówienia najnowszej powieści autora:
„W „Żałobnicy” zaskoczył mnie zmianą narracji. Opowiedział mocno pokręconą historię śmiertelnego wypadku (albo precyzyjnie zaplanowanego zabójstwa). Czytelnik ma frajdę z dociekania: co jest prawdą, a co tylko zmyśleniem skołatanego wyrzutami sumienia głównej bohaterki i jednocześnie pierwszoosobowej narratorki. Małecki przyjął tę kobiecą optykę z imponującym wyczuciem języka i emocjonalnego splątania. Okazał się nie tylko dobrym pisarzem, ale też niekiepskim psychoanalitykiem”.

Robert Małecki Żałobnica