Aktualności

„W cieniu prawa” Remigiusza Mroza w nowym wydaniu!
16.11.2020

„W cieniu prawa” Remigiusza Mroza w nowym wydaniu!

Ta książka jest dla Czwartej Strony niezwykle ważna. Jej tekst trafił do naszej mailowej skrzynki z propozycjami wydawniczymi i zachwycił redaktorki. „W cieniu prawa” to pozycja, którą w 2016 roku rozpoczęliśmy współpracę z Remigiuszem Mrozem. Nakład się wyczerpał, przyszedł czas na dodruk. I to w nowym wydaniu!

O czym jest „W cieniu prawa”?

Zabójstwo w austro-węgierskim dworku to dopiero początek…
Galicja, 1909 rok. Mimo złej opinii i niejasnej przeszłości Erik Landecki zostaje przyjęty na czyścibuta w austriackim dworku. Jest przekonany, że los się do niego uśmiechnął. Pierwszej nocy ginie jednak dziedzic rodu, a cień podejrzeń pada na Polaka. Szybko pojawiają się spreparowane dowody, a Erik staje się głównym podejrzanym.
Musi walczyć nie tylko o swoją wolność, lecz także o życie – w zaborze austriackim karą za morderstwo jest bowiem śmierć przez powieszenie.

Wznowienie

Część czytelników ma pewnie już za sobą lekturę „W cieniu prawa”. Nadchodząca 25 listopada premiera to drugie wydanie tego klasycznego kryminału.

Książka zachwyci zapewne niejednego czytelnika. „W cieniu prawa” łączy w sobie cechy thrillera prawniczego, klasycznego kryminału retro, powieści historycznej, a dialogi w odpowiednich momentach zostały doprawione charakterystycznym dla autora ironicznym poczuciem humoru.

Remigiusz Mróz W cieniu prawa