Aktualności

Remigiusz Mróz zaprasza na „Osiedle RZNiW”!
13.07.2020

Remigiusz Mróz zaprasza na „Osiedle RZNiW”!

To jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Remigiusz Mróz, najpopularniejszy polski autor, zaskoczył czytelników zapowiedzią najnowszej książki o enigmatycznym tytule „Osiedle RZNiW”. Jakie ważne tematy autor poruszył w tym utrzymanym w hip-hopowym klimacie kryminale? 

Co się stało na Osiedlu RZNiW?

Remigiusz Mróz Osiedle RZNiWOsiedle RZNiW to typowe polskie blokowisko. Remigiusz Mróz przenosi nas do wczesnych lat dwutysięcznych na dwunaste piętro budynku z wielkiej płyty. Mieszka tam Deso – siedemnastolatek, którego życie zaczęło doświadczać już od najmłodszych lat. Obecnie mieszka z babcią, wagaruje, pisze rapowe kawałki na swój pierwszy nielegal i handluje trawką wśród rówieśników, bo w domu się nie przelewa.

Pewnego wieczoru Deso otrzymuje esemesa z nieznanego numeru. Jego treść nie tylko wzbudza niepokój, ale i prowokuje lawinę emocjonujących zdarzeń. Wciągająca fabuła to nie tylko element sensacyjnej powieści, ale i pretekst do poruszenia ważnych tematów, takich jak bieda, przemoc czy uzależnienia.

Premiera 15 lipca!

Książka „Osiedle RZNiW” trafi na półki we wszystkich polskich księgarniach już 15 lipca.

Tego dnia na fanów Remigiusza Mroza czeka też kilka innych niespodzianek. Jedna z nich to audioserial! W produkcji Audioteki wystąpili  m.in. Julia Wieniawa i Antoni Królikowski oraz Vienio, Aleksandra Popławska, Adam Woronowicz. W sumie w nagraniach wzięło udział prawie trzydziestu aktorów, a czuwający nad ich pracą reżyser to Piotr Jaworski. Efektami będziemy mogli delektować się co tydzień, wraz z emisją każdego z dziewięciu odcinków audioserialu. Pierwszy z nich odsłuchamy już w dzień premiery książki!

Mural Opole Remigiusz Mróz

Z kolei w Opolu, w mieście, z którym związany jest Remigiusz Mróz oraz jego historia, będzie mieć miejsce wyjątkowe wydarzenie. Mural z portretem autora oraz okładką jego najnowszego dzieła zostanie oficjalnie otwarty w obecności pisarza oraz włodarzy miasta.

Przepadnij na Osiedlu RZNiW

Przedpremierowa wrzawa wokół książki to nie tylko efekt popularności jej autora. Remigiusz Mróz pisząc „Osiedle RZNiW” skorzystał ze swojego warsztatu, doświadczenia, ale i pomysłowości w dziedzinie kreślenia fabuł, rysowania postaci, a także swoistego zaczepiania czytelnika, prowadzenia z nim gry na kartach powieści. Wszystkiego tego, za co pokochały go rzesze polskich czytelników. Nie bez przyczyny.