Aktualności

Poznańskie Targi Książki okiem Czwartej Strony Kryminału
09.03.2020

Poznańskie Targi Książki okiem Czwartej Strony Kryminału

Za nami pełne emocji Poznańskie Targi Książki. Trzy dni spędzone w towarzystwie ludzi, którzy tak jak my uwielbiają literaturę, dało nam ogromnego kopa dobrej energii.

Sobota z kryminałem

Kryminalna okazała się przede wszystkim sobota. Na stoisku książki podpisywali Hanna Greń, Ryszard Ćwirlej, Robert Małecki oraz Przemysław Żarski. Była to świetna okazja nie tylko do zdobycia autografów, ale i zrobienia pamiątkowych zdjęć z pisarzami, a przede wszystkim do rozmów o książkach.

Dużym zainteresowaniem cieszył się panel kryminalny prowadzony przez Magdalenę Sobczak. Dziennikarka podpytywała autorów m.in. o napisane książki, kulisy pracy, ale także o czytelnicze preferencje czy plany na przyszłość. Czy naszych autorów kusi tworzenie w innych gatunkach niż kryminał? Czy większe znaczenie mają dla nich nagrody czytelników czy te przyznawane przez jury?

My już wiemy, kto myśli o pisaniu nawet podczas gotowania obiadu, a kto oprócz kryminałów czyta także romanse. W trakcie spotkania powstał nawet przepis na bestseller. Chcecie zdobyć miejsce na szczycie topek sprzedażowych? Napiszcie poradnik erotyczny z wątkiem kryminalnym!

Ze sceny padły także słowa o tym, że kryminał już dawno przestał być gatunkiem służącym wyłącznie dostarczaniu rozrywki. Obecnie mieści się w nim o wiele więcej niż zbrodnicze zagadki. To bardzo pojemny gatunek, który coraz częściej porusza ważne tematy, służy przekazywaniu wiedzy czy charakteryzowaniu zjawisk społecznych.

Poznańskie Targi Książki miejscem inspirujących rozmów

Od piątku do niedzieli na naszym stoisku można było zaopatrzyć się w książki całej Grupy Wydawnictwa Poznańskiego, w tym  oczywiście w kryminały. Na odwiedzających czekały przedpremierowe egzemplarze „Harmonii zbrodni” Aleksandry Marininy oraz „Zakłamanych” Joanny Dulewicz, laureatki konkursu na powieść kryminalną. Ponadto wszystkie książki można było kupić w atrakcyjnych cenach.

Jednak targi to dla nas nie tylko miejsce, gdzie sprzedajemy nasze książki, to przede wszystkim okazja do ogromnie inspirujących spotkań i rozmów. Na stoisku niejednokrotnie toczyły się dyskusje krążące wokół literatury. Dzięki nim wiemy, po jakie książki czytelnicy sięgają najchętniej, na co czekają, jakie tematy ich interesują. Bez wątpienia to bardzo cenna wiedza dla nas jako wydawców.

Cieszymy się, że odwiedzaliście nas tak licznie i tak chętnie wdawaliście się z nami w dyskusje, że nie tylko my mogliśmy polecać Wam książki, ale i Wy podzieliliście się z nami Waszymi oczekiwaniami i wrażeniami z lektur. Bez wątpienia te trzy dni to był dla nas inspirujący czas.

 

Anna Rychlicka-Karbowska