Bestsellerowa seria Żniwiarz nie pozwoli Ci zaznać spokoju!

Ludziom i żniwiarzom zagraża jeszcze niebezpieczniejszy wróg, a Pierwszy zmienił zasady gry. Magda, Feliks i Mateusz stają przed nowymi wyzwaniami, groźniejszymi demonami i dylematem większym niż wszystkie razem do tej pory wzięte. Czy mogą na sobie nawzajem polegać? Jak daleko będą musieli się posunąć, aby chronić bliskich? Uważaj! Nieumarli wracają. Trzynasta pełnia jest coraz bliżej.

Jeśli sądzicie, że wiecie już wszystko o słowiańskich demonach i zabobonach, Paulina Hendel raz jeszcze sprawi, że zmienicie zdanie. Gdy nawi poczynają sobie coraz śmielej, nawet śmiertelny wróg może stać się nieoczekiwanym sprzymierzeńcem, a żądza zemsty musi ustąpić przed pragnieniem wiedzy, od której zależą dalsze losy ostatnich żniwiarzy i całego świata żywych. Ciemność jeszcze nigdy nie była tak złowroga jak teraz…
Marta Kisiel, bestsellerowa autorka uhonorowana Nagrodą Zajdla w 2018 roku

Premiera: 22.08.2018 r.

Opinie recenzentów:

Trzynasty księżyc potwierdza, że seria o żniwiarzach Pauliny Hendel tonajlepsza polska młodzieżówka ze słowiańską mitologią w tle. Nie mogę nadziwić się temu, w jak zgrabny i udany sposób udało się autorce połączyć zaskakującą akcję trzeciego tomu z wyrazistymi bohaterami, rewelacyjnym humorem oraz mrocznymi wierzeniami naszych przodków i stworzyć tym samym klimat nie do podrobienia. Pragnę więcej!

Maja Kłodawska, Maja K.

Gdyby nie ludzie, nie istniałyby demony. Gdyby nie Paulina Hendel, nie byłoby Żniwiarza. Oba przypadki skazują nas na strach. Drogi czytelniku, jesteś usprawiedliwiony, jeżeli zaczniesz po lekturze częściej oglądać się za siebie. I posyp próg solą. Ot tak, na wszelki wypadek.
Marcin Okoniewski, Okoń w sieci

Jeszcze więcej mroku, upiorów i polowań! W Trzynastym księżycu Paulina Hendel ponownie zaskakuje czytelnika niesamowitym klimatem mitologii słowiańskiej w nowoczesnym wydaniu i szybką akcją, która nie zwalnia aż do samego końca. Myślałam, że już nic mnie nie zaskoczy, a jednak! Warto było czekać na kolejny tom z cyklu Żniwiarz.

Agnieszka Asenkowicz, Panna Sasna

Kiedy zaczynałam swoją przygodę ze żniwiarzami, wiedziałam, że ta seria trafi na półkę z moimi ulubionymi książkami. I w tej części Paulina Hendel nie zawodzi, a raczej udowadnia, że seria może być coraz lepsza.
Kamila Mazur, Kamajla

Trzynasty księżyc udowadnia nam, że autorka doskonale wie, jak ma potoczyć się jej historia, nic nie dzieje się tu przez przypadek. Wracając do świata żniwiarzy, czułam się, jakbym wracała w rodzinne strony, do grona osobliwych krewnych, za którymi bardzo się stęskniłam.
Karolina Michta, Made by Caroline

Brakowało Ci świata żniwiarzy? Oto przed Tobą kolejna porcja niezapomnianych wrażeń, pełna bezkostów, porońców, wieszczych i całej chmary upiorów. Trzynasty księżyc jest pozycją, dzięki której świat nawich masz na wyciągnięcie ręki, ale to Ty musisz zdecydować, czy stawisz mu czoła!
Filip Tasarz, Pod Osłoną Książek

Ciemność czająca się w każdym kącie, polowanie na demony z wrogiem? Czas ucieka, a stawka w grze jest wysoka. Trzynasty księżyc to historia pełna emocji i mroku.
Agnieszka Wójcik, Magical Reading

Paulina Hendel wciąż zaskakuje pomysłami i wrzuca nas w wir akcji! Trzynasty księżyc to godna kontynuacja serii z jeszcze większą liczbą słowiańskich demonów oraz z nowymi postaciami z charakterkiem. Każdy, kto tęsknił za przygodami Magdy i Feliksa, będzie usatysfakcjonowany i zaostrzy mu się apetyt na kolejny tom.
Marta Dąbkowska, Wybredna marudaprzejdź do sklepu