Poznaj nowe oblicze jednej z najpiękniejszych baśni wszech czasów!

Głęboko pod taflą zimnego, wzburzonego morza żyje Gaia, syrena, która marzy o świecie bez dworskich zasad i ojcowskich nakazów. Gdy buntuje się po raz pierwszy i wypływa na powierzchnię, spotyka chłopaka, który sprawia, że dziewczyna pragnie dołączyć do jego beztroskiego świata. Ile będzie musiała poświęcić, by spełnić marzenie o wolności i stąpaniu po lądzie? Co się stanie, gdy zabraknie jej odwagi?

Louise O’Neill pozwala czytelnikowi zagłębić się w świat magicznych istot i trudnych do pokonania barier, które jej postacie mają odwagę przełamywać. Baśń o małej syrence jeszcze nigdy nie była tak aktualna i silna w przekazie. Pamiętaj, nigdy nie pozwól zamknąć się w klatce kłamstw i cudzych przekonań!

„Niech nie zwiedzie Was kolorowa, urocza okładka. To mroczny i brutalny retelling, który rzuca nowe światło na klasyczną baśń o małej syrence. Pod taflą stała się bardzo bliska mojemu sercu, nie tylko ze względu na ukochaną baśń, ale przede wszystkim przez trudne tematy, jakie porusza, i pro kobiecy przekaz. To książka, od której nie można się oderwać, pełna emocji i skłaniająca do przemyśleń.” – Miłka Awgul, Maw Reads

 

Premiera: 31.07.2019 r.

Tłumaczenie: Andrzej Goździkowski

Wydawca: We need YAprzejdź do sklepu